На Херсонщині відшукали мідієвий рай

Справжній мідієвий рай виявили науковці в Ягорлицькій затоці Чорного моря на Херсонщині. Тут концентрація личинок цих молюсків виявилася настільки високою,що для створення мідієвих ферм достатньо лише встановити колектори, на яких «новосели» зможуть закріплюватися.

Та ще забезпечити їх захист від таких підводних хижаків як рапана — і гарні «врожаї» практично гарантовані. Налагоджено й підготовку кваліфікованих кадрів для обслуговування подібних підприємств. Зокрема, у Херсонському державному аграрному університеті вже є спеціальність «Водні біоресурси та аквакультура», до якої входить окремий курс з гідробіології.

Ректор ХДАУ професор Юрій Кирилов каже, що наступного року виш випустить майже два десятки таких фахівців-бакалаврів і ще п'ятнадцять магістрів. Попит на них достатньо високий з боку державних рибозаводів та приватних рибоводних господарств. Але чи запрошуватимуть їх і на мідієві ферми, поки сказати важко, оскільки жодної такої ферми на Херсонщині досі просто не створили.

Хоча ідеальні умови для них є не тільки в Ягорлицькій, а й у Джарилгацькій і Тендрівській затоках Чорного моря. Питання лише в інвесторах та коригуванні вітчизняного законодавства, де не прописаний чіткий механізм передачі ділянок моря під марикультурні ферми та не визначено їх правовий статус.

А без цього в найближчій перспективі не обійтися: адже для вирощування ста тонн мідій необхідно територія площею до трьох гектарів на мілководді.

"Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів