Новорічний подарунок для жителів селища Комишани

Справжнім подарунком під Новий рік для жителів смт Комишани на Херсонщині стало вирішення давньої проблеми неякісної питної води.

Кажуть, під лежачий камінь вода не тече; а зміни на краще є результатом тривалої наполегливої праці. Так сталося і в селищі Комишани, де, у прямому сенсі, потекла вода – питна.

Протягом багатьох 10-літь люди отримували неякісну воду, яку не можна було використовувати ні для харчових, ні для господарських потреб. Зі свердловин, залишених у спадок радянською владою, надходила жорстка вода з великим вмістом солі.

Проблему спільно вирішували обласна державна адміністрація, міська й селищна ради, заручившись підтримкою Кабінету Міністрів України. Будівництво нового водозабору завершилося 29 грудня минулого року.

Це стало справжнім передноворічним подарунком і подією історичного масштабу для комишанців.

«У результаті пошуків, співпраці з міською владою та водоканалом ще в 2015 році ми знайшли технічне рішення – використовувати води підземного озера в районі аеропорту, дебет якого дозволяє забезпечити питною водою Комишани.

Так, в результаті реформи Президента про бюджету децентралізацію ми знайшли кошти на місцях і змогли виконати всі необхідні роботи. Ми бачимо, як бюджетна децентралізація конкретно впливає на життя конкретних громадян», - повідомив голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв.

Про виконані роботи звітував заступник директора Департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу ХОДА Віктор Рассолов: «Загальна вартість об'єкту становить близько 29 млн. грн. Нитку водогонів, а це 6 км 400 м, прокладено від району міжнародного аеропорту «Херсон» до мереж селища Комишани. Пробурено 6 свердловин різної глибини - від 40 до 50 м. Дебет водозабору (роботи всіх 6 свердловин) становить 3600 кубів на добу, але на період зими потреби комишанців задовольняє робота 2 свердловин».

Протягом 2016-2017 рр. побудовано трансформаторні підстанції, 6 електрощитових з диспетчерськими пунктами, 2 камери перемикання (одна в районі аеропорту, інша – поблизу Комишан), виконано роботи з підключення свердловин електрокабелем потужністю 6 кВт довжиною більше 4 км, які з'єднано і підключено між собою за допомогою труб різного діаметру загальною протяжністю більше 4 км.

Але після введення водогону в експлуатацію «смачна» вода в домівки місцевих жителів надійшла не відразу. За словами Віктора Рассолова, затримка відбулася з технічних причин. Свердловини мали попрацювати в штатному режимі, промитися.

Крім того, треба було налагодити автоматику, адже керування об'єктами здійснюється Херсонським водоканалом дистанційно з обласного центру.

Особливо складно було вирішувати проблему «несмачної» води в навчальних закладах. Директорка Комишанської школи №26 Надія Чорноус повідомила: «Раніше батьки учнів скаржилися і вимагали, щоб ми закуповували воду для приготування страв дітям.

Але школа не має права закуповувати воду десь і в когось, тому що вона має бути сертифікованою згідно з вимогам Херсонського водоканалу. Зараз цієї проблеми вже немає. Вода відповідає всім показникам якості, а наші діти задоволені смаком обідніх страв».

За словами шкільної кухарки Людмили Андрієць, щоб відчути смак компоту, який був раніше, зараз у склянку треба додати половину чайної ложки солі. Нині жителі Комишан без жодних острахів вживають воду з-під крану, використовують її у господарських цілях. Розповідають, що спочатку не повірили новині про подачу якісної води – на стільки неможливим це здавалося.

Місцеве керівництво не збирається зупинятися на досягнутому. За словами селищного голови Олександра Фатєєва, якісна вода повинна текти по якісним трубам, тому у планах – заміна водопровідних мереж.

Так, приклад Комишан демонструє, як на Херсонщині маленькими кроками робляться великі справи.

Голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв поділився масштабними планами щодо забезпечення питною водою жителів області: «Крім Комишан, є ще Іванівка, Нововасилівка, Верхні Сірогози.

Вже в цьому році з держбюджету отримано кошти на будівництво великого групового водогону, який так само не могли зробити за радянських часів, але який ми сьогодні успішно будуємо».

Елеонора ГУСЬКОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон