Новорічні традиції херсонців: листи та свято для пенсіонерів

Новий рік - свято, для якого майже у кожної сім'ї склалися свої певні традиції. Хтось збирає всю родину, комусь цікавіше організувати бал-маскарад,а хтось не може уявити собі це свято без пісень і веселих конкурсів. Є і дуже цікаві новорічні традиції...

Наприклад, пенсіонерка Євгенія Григорівна згадує, що ще в молодості у них з чоловіком була традиція - ходити в кіно. Кожне 1 січня, ближче до обіду, вони ходили пішки з Воєнки до кінотеатру «Ювілейний». І дивилися фільм.

"Великий зал був майже порожній, і було відчуття, що кіно показують лише для нас. Романтика...", - згадує Євгенія Григорівна.

А ось у Тамари своя традиція. Ось уже кілька років, починаючи з 1 грудня, вона пише своїй доньці листи від імені феї. "Приношу їх додому і кажу дитині, що знайшла їх в поштовій скриньці. А в тексті цікавлюся, чи добре поводилася дочка, чи слухається батьків, про що мріє, який подарунок хоче отримати.

А до листа обов'язково який-небудь невеликий сувенір додається. А пишу від імені феї, яка працює на фабриці Діда Мороза і допомагає йому стежити за дітьми. Мені це робити нескладно, а дитина щиро вірить в дива, відповідає на листи і з нетерпінням чекає новорічної ночі", - розповідає херсонка.

А ось Володимир з новорічними святами вітає не лише сім'ю. Уже кілька років хлопець влаштовує свято для самотніх пенсіонерів в своєму будинку. Він купує їм ялинки, солодощі, мандарини. І приносить все це до них в костюмі Діда Мороза. "Мені зовсім нескладно все це робити. А людям приємно. Я по їхніх очах бачу, що вони знову починають вірити в казку. Робити добро - це так легко і приємно", - каже Володимир.

У херсонки Валентини є одна традиція, яка об'єднує весь під'їзд, в якому вона живе:" Уже кілька років поспіль в новорічну ніч ми з сусідами по під'їзду виходимо ставимо столи прямо на поверхах і святкуємо. Це завжди весело. І відчуття, що ми всі одна велика сім'я", - розповідає Валентина.

Олена ПІМЕНОВА

P.S. У кожної херсонської сім'ї свої новорічні традиції, але давайте у Новому році побажаємо однієї спільної - будемо щасливі!

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон