Архітектурні перлини Херсонщини: Резиденція губернатора

У 1866 році був розроблений і затверджений проект одеського архітектора Демосфена Єгоровича Мазірова на перебудову двоповерхового будинкуСкадовського з прибудовою одноповерхового флігелю.

Це було пов'язано з пропозицією херсонського губернатора П. М. Клушина орендувати частину цієї представницької будівлі для розміщення у ньому резиденції губернатора. Клушин з великою увагою поставився і до благоустрою Потьомкінського бульвару, який знаходився навпроти дому Скадовського. Пізніше він перейшов у власність іншої багатої родини — Фальц-Фейнів, що заслужила вдячність херсонців своїм благодійництвом.

Двоповерховий будинок Скадовського на високому цоколі, з використанням в архітектурі ностальгічних мотивів бароко, вигідно виділявся серед підкреслено стриманої малоповерхової забудови Херсона.

У цьому будинку жило багато херсонських губернаторів: С. І. Старинкевич, М. С. Абаза, А. С. Ерделі, С. В. Олів, М. М. Веселкін, І. М. Оболенський, В. А. Левашев, Ф. А. Бантиш та Н. А. Гревениця.

У 1935 оці одне з найкрасивіших будівель міста було віддано в розпорядження дітей. У ньому було відкрито Палац радості, культури і знань. Сьогодні це Херсонський Палац дитячої та юнацької творчості, який розташований по вул. Петра Калнишевського, 2.

За матеріалами сайту Агоов Херсонщина

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон