Співаковський: Ми повинні не просто зберегти профтехосвіту, але і дати новий поштовх до її розвитку

До цього народний депутат України Олександр Співаковський закликав вчора, 29 листопада, у Херсонському державному університеті,під час зустрічі з представниками освітянських профспілкових організацій Херсонщини.

Проведенню зустрічі передувало обговорення проекту Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» Пропозиції до проекту Закону були і сьогодні передані для подальшого опрацювання в Комітеті з питань науки і освіти Верховної Ради України. Ми повинні не просто зберегти профтехосвіту, але і дати новий поштовх до її розвитку.

Верховній Раді вдалося зупинити руйнування профтехосвіти. І проблема сьогодні не в тому, хто є власником, а в тому, що систему співфінансування треба було запускати поступово, не допустивши кризових ситуацій. Нам вдалось на 2019 рік 69 коледжів залишити в системі державних університетів. Це дозволить дати освіту нашій молоді, і зберегти робочі місця.

Але профтехосвіта має бути конкурентною, пропонувати роботодавцю тих фахівців, які йому потрібні у сучасному світі. А для цього повинні бути різні джерела надходження коштів - держава, місцева влада, студент. У профтехосвіту потрібно залучати і бізнес, через пошук інвесторів, створення кластерів, організації дуальної системи навчання покращувати матеріально-технічний стан закладів та отримувати додаткові кошти, аби мати можливість залучати фахових спеціалістів до співпраці.

Важливе питання в освіті - це кадрове, воно безпосередньо пов'язане з рівнем оплати та умовами праці. У Бюджеті на 2019 рік вже закладені кошти на зростання рівня зарплат освітян для середньої та вищої школи. А старіння кадрів буде позаду лише тоді, коли освітяни матимуть гідну зарплатню. На жаль, молодь не зацікавлена йти працювати в освіту, тому ризик того, що завтра не буде вчителів є надзвичайно великим.

На зустрічі багатьох цікавило питання і нинішньої ситуації в країні. Але я ще раз хочу підкреслити, що воєнний стан, який введений на території Херсонщини, жодним чином не торкнеться звичайних людей. Працюємо, як раніше, не реагуємо на провокації та недостовірну інформацію, а українська армія, яка зміцніла за останні роки, стоятиме на захисті нашого мирного життя!

Олександр СПВАКОВСЬКИЙ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів