В Олешківському районі знову порушують закон?

Ще 1 жовтня 2018 року в Олешках пройшло перше засідання конкурсної комісії для проведення відбору кандидата на посаду директора КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г Шевченка».

Засідання комісії пройшло у наступному складі:

Відповідно ЗУ «Про культуру», саме статті 21-3 щодо складу, порядку формування і повноваження конкурсної комісії, бачимо, що:

1. Конкурсна комісія складається з дев'яти членів.

4. У разі проведення конкурсного добору на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, яким управляє орган влади Автономної Республіки Крим, місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, по три кандидатури до складу конкурсної комісії подають члени трудового колективу, громадські організації у сфері культури відповідного функціонального спрямування та орган управління.

Звертаємо вашу увагу на те, що Наталія Возаловська – керівник Центру допомоги учасникам бойових дій на сході України м.Херсона і Андрій Соков – радник голови Олешківської районної державної адміністрації, журналіст, не є членами громадських організацій у сфері культури.

Також, згідно статті 21-5 цього ж закону добору кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури та призначення керівника, передбачається наступне:

1. Конкурсний добір проводиться публічно.

6. На першому засіданні конкурсна комісія розглядає документи, подані кандидатами на посаду керівника державного чи комунального закладу культури, на відповідність кваліфікаційним вимогам. Результати розгляду невідкладно повідомляються кандидатам електронною поштою чи іншим засобом зв'язку, зазначеним в автобіографії.

7. Особа не допускається до участі в доборі кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу культури у разі невідповідності вимогам, зазначеним у статті 21-1 цього Закону (керівником державного чи комунального закладу культури може бути особа, яка має вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, володіє державною мовою та здатна за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов'язки), за рішенням конкурсної комісії.

У протоколі засідання вищеназваної комісії чітко зазначено її головою Антоном Соповим, що єдиний претендент на посаду директора КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г Шевченка» Сергій Міненков має диплом молодшого спеціаліста і немає вищої освіти.

Звідси випливає, що дана кандидатура не відповідає кваліфікаційним вимогам, передбачених статтею 21-5 ЗУ «Про культуру», і тому не тільки не може бути призначеною на відповідну посаду, а й навіть брати участь в конкурсному доборі.

Може б цього й не сталося, якби органи виконавчої влади в Олешківському районі не знехтували Порядок утворення та склад конкурсної комісії, затверджений таким нормативним актом, як рішення ХXXV сесії районної ради сьомого скликання від 12. 10. 2018 року № 658 «Про внесення змін та доповнень до рішення ХІХ сесії районної ради VII скликання від 3.05.2017 р. № 350 «Про затвердження Положення про формування складу та організацію роботи конкурсної комісії з проведення конкурсного добору на посаду керівника закладу культури, що належить до спільної власності територіальних громад Олешківського району», згідно якого до складу конкурсного добору повинні були ввійти ще й голови постійних комісій районної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління об'єктами комунальної власності та ЖКГ та з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії із ЗМІ.

Постійне нехтування законів з боку очільниці районної державної адміністрації Олени Кравченко-Скалозуб призводить до протистояння та ілюзій у всіх галузях Олешківського району. Навіщо ж їй закон? Вона сама порядок наведе...

Вікторія ЦЮРУПЕНКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів