На Херсонщині громада від громади лікарів переманює

У херсонській глибинці через дефіцит кадрів громади починають переманювати лікарів від сусідів.

Так, у Бериславському районі райрада встановила їм щомісячну доплату з місцевого бюджету в три тисячі гривень. Її вже отримують 23 дипломовані фахівці, причому двоє перейшли сюди зі стаціонарів у сусідніх районах. Там, звісно, обурюються, проте критикам ставлять слушне питання: а що вам, шановні, заважає придумати для них преференції?

А навзамін можна було б укладати з медиками угоду з їхнім зобов'язанням відпрацювати на займаній посаді певний термін, аби ті не тікали. Цікаво, що й обласна влада до такої політики на місцях ставиться із розумінням.

— Практика показує, що випускники медичних вишів України — переважно «діти асфальту», які звикли до комфорту і хочуть відповідної обстановки для роботи та відпочинку. Свіжий приклад: у поточному році на Херсонщині проходили інтернатуру дев'яносто молодих лікарів. Але третина з них відмовилася працювати в районних та інших лікарнях.

Висновок простий: аби залучити фахівця, йому треба надати не просто дах над головою, а й забезпечити гарні умови. І звичайно ж, вищу зарплату. Тому ідею з встановленням надбавок, аби зменшувався кадровий дефіцит, що в регіоні становить близько 1300 медиків, можна тільки підтримувати, — зауважує директор Департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.

"Голос України"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів