Мільйонні збитки понесла громада Каховки

Майже 1,7 мільйонів гривень збирається стягнути з недобросовісних землекористувачів виконавчий комітет Каховської міськради.

Саме на таку суму виконком затвердив відповідні акти про визначення збитків протягом лише останніх двох місяців. "І це лише початок", — запевняє секретар міськради Ірина Гончарова.

Суми збитків — дуже різні. Приміром, через використання протягом майже двох років без оформлення належних документів ділянки по вулиці Панкеєвській, 130 площею 0,5 га, наданої для будівництва торговельно-побутового комплексу громада Каховки втратила 773 828 грн.

Неправомірне використання фізичною особою Лідією Стародубцевою землі площею 2,67 га на території колишньої нафтобази по вул. Першотравневій, 2 спричинило збитки в 538 353 грн. Трапляються й відносно невеликі суми — наприклад, 3 695 грн.

"Але це теж гроші. Зовсім незайві для бюджету громади", — констатує міський голова Андрій Дяченко.

З усіх порушників поки двоє сплатили понесені збитки — Олег Бліжніков і Наталія Портна.

— Щодо інших, то їм буде запропоновано добровільно сплатити визначені суми. Якщо вони цього не зроблять, доведеться звертатися до суду, — говорить Ірина Гончарова.

Наводити лад із землею громади в Каховці почали за допомогою комісії з визначення та відшкодування збитків, заподіяних власникам та землекористувачам при виконкомі міськради, яка тут працює з березня. Подобається це нововведення далеко не всім.

Приміром, заступник міського голови Каховки Іван Орєхов, який відповідає за економічний сектор голосував проти деяких винесених на засідання виконавчого комітету актів щодо порушників. Причиною цього можуть бути його відверто дружні відносини з деякими недобросовісними землекористувачами.

— Орєхов ніколи не займався питанням відшкодування подібних збитків, хоча це є його прямою функцією. Лише завдяки роботі комісії в цьому питанні нам вдалося зрушитись з мертвої точки. І в цьому — заслуга голови комісії, секретаря міськради Ірини Гончарової, — прокоментував Андрій Дяченко.

Втім, навіть критика з боку міського голови не заважає Івану Орєхову дуже добре почуватися в кріслі чиновника і отримувати щедрі премії, які в окремі місяці перевищують 11 тисяч гривень.

Хоча навіть малій дитині зрозуміло, що було б значно краще якби подібні йому чиновники займалися не вирішенням якихось власних справ, а добросовісно працювали над наповненням місцевого бюджету. З якого, до речі, вони отримують і зарплати, і гарні преміальні!

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів