На Херсонщині в політиці з'явився свій карабас?

Вибори, що насуваються на Херсонщину, роблять окремих херсонських політиків схожими на казкових персонажів - ляльководів, найвідомішим з яких був власник лялькового театру Карабас-Барабас.

Так, наприклад, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА повідомляють, що 17 листопада в Голій Пристані відбулась вистава «Веселі лялькі» за підтримки Благодійного фонду Василя Зеленчука. Він є першим заступником голови Херсонської обласної ради та очільником окружного штабу Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина».

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував 11 листопада проведення вистави в будинку культури села Брилівка Олешківського району. Такі самі вистави вже відбулися в Скадовському, Чаплинському, Каланчацькому районах, а також плануються в селі Долматівка та в селі Бехтери 18 листопада. Про це є повідомлення на особистому сайті Василя Зеленчука та в соціальних мережах.

Хоча ніяких політичних закликів під час вистави не було, після неї в холі дітям роздавали блокноти з брендом його благодійного фонду та календарики з зображенням Василя Зеленчука та символікою політичної партії ВО «Батьківщина».

У 2015 році Василь Зеленчук був обраний депутатом Херсонської обласної ради VІІ скликання від Радикальної партії Олега Ляшка, а з грудня того ж року займає посаду заступника голови Херсонської міської ради. В грудні 2017 року Зеленчук став членом політичної партії ВО «Батьківщина», а 15 квітня був зареєстрований Благодійний фонд Василя Зеленчука.

Активність політика помітна на одномандатному виборчому окрузі №186 в Голопристанському, Каланчацькому, Олешківському, Скадовському та частині Чаплинського районів.

Як відзначає координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Херсонській області Максим Єлігулашвілі, до початку виборчої кампанії ці дії не можуть трактуватися як порушення законодавства. Але така дочасна активність потенційних кандидатів створює нерівні умови. Крім того, такі дії потенційно можуть мати ознаку непрямого підкупу виборців.

Максим ЄЛІГУЛАШВІЛІ
координатор громадського спостереження ОПОРИ
в Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів