Загинув добрий друг Херсонщини

Вночі проти 19 листопада стало відомо про трагічну смерть барона Едуарда фон Фальц-Фейна.

Трагедія сталась 17 листопада під час пожежі у маєтку барона в столиці Князівства Ліхтенштейн Вадуці. Про це повідомив давній друг барона та його опікун Адольф Хіб. Барону 14 вересня цього року виповнилось 106 років. Вже кілька років поспіль він був прикутим до ліжка.

Поліція проінформує про подробиці трагедії в понеділок або у вівторок. За словами близьких, під час пожежі барон знаходився в будинку один – медсестра відвідувала його протягом кількох годин на день. За словами опікуна, похований барон буде у Ніцці, в родинній усипальниці Фальц-Фейнів.

Внесок барона безцінний у відновлення культурної спадщини Херсонщини. Він провадив багаторічну безкорисливу діяльність із повернення в Україну національних культурних цінностей, здійснив особистий внесок в оновлення заповідника «Асканія-Нова». активно сприяв у відновленні історико-культурної спадщини біосферного заповідника «Асканія-Нова», який наразі носить ім'я Фальц-Фейна.

Родина Фальц-Фейнів містить багато таємниць і навіть містичних історій. Але передусім для Херсонщини цінний їхній внесок у збереження культурних та історичних цінностей на Херсонщині. Зокрема дослідженням діяльності родини Фальц-Фейнів та відновленням їхнього доброго імені займався херсонський історик і краєзнавець, Почесний громадянин Херсона Август Вірлич.

Біль втрати висловив і херсонський екскурсовод та дослідник історії краю Олексій Білецький: "...Очень печальная новость в столь поздний час. Почему-то последний месяц часто думал о нем.

О том, что собирался к нему в гости, получив от него одобрение... но так и не поехал. О том, как он развивал туризм и сувениры в Лихтенштейне почти с нуля. О том, как многому можно было бы у него научиться нам. О том, как много он за свои 106 лет успел увидеть и передать. И не только в историческом плане, но и технологическом.

Родившись в 1912 году, застал лично царя и виделся с ним, появление телефонов и автомобилей, радио и самолетов, ТВ... до того, что можно было с друзьями со всего мира общаться по Skype и видеть их в реальном времени по видео.

Ушел человек легенда, человек эпоха. Спите мирно, Барон. Записанный телефонный разговор с Вами буду давать слушать внукам"!

Світлий спомин барону Фальц-Фейну, чия родина так багато зробила заради відновлення та збереження культурних та історичних пам'яток на Херсонщині!

Херсонський Вісник

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів