Олешківські депутати проти підвищення ціни на газ

На позачерговому пленарному засіданні Олешківська районна рада Херсонської області ухвалила звернення до Президента України,Прем'єр-міністра України та Верховної Ради України з вимогою скасувати рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Олешківської районної ради Херсонської області до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення

19 жовтня 2018 року Урядом було прийнято рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23%. За рішенням Уряду з 01 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.

Традиційно Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов'язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу.

Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов'язання щодо підняття ціни на газ для населення.

Тобто, Уряд черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов'язань.

Ми, депутати Олешківської районної ради, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги та на достойний рівень життя.

Підвищення тарифів на газ спричинить подальше підвищення цін і тарифів на інші товари та послуги. Також це буде стосуватися установ, що утримуються з державного і місцевих бюджетів, комунальних установ місцевих рад. А це дитсадки, школи, лікувальні заклади, заклади культури та інші. Необхідні будуть додаткові кошти на їх утримання, опалення.

Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

Вважаємо, що об'єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило Уряду вчергове підвищити ціни на газ для населення?

Паралельно з цим ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. І таке масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.

Ми, депутати Олешківської районної ради Херсонської області, проти необґрунтованого підвищення ціни на блакитне паливо і звертаємося до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України переглянути прийняті тарифи на газ.

З повагою,
депутати Олешківської районної ради Херсонської області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів