У Херсоні знають як попередити шкідливі звички у школярів

9 листопада в Херсонському міському палаці дитячої та юнацької творчості фахівці Херсонського обласного центру громадського здоров'я провели семінар «Шкідливі звички»для заступників директорів з виховної роботи середніх загальноосвітніх закладів міста.

Спікерів семінару представляв начальник управління освіти Херсонської міської ради Юрій Ніконов і головний лікар обласного центру громадського здоров'я, доктор медичних наук Юрій Ромаскевич. Очільник освітньої галузі міста дякував за співпрацю і наголосив на необхідності такого навчання на постійній основі.

Заступник головного лікаря центру Дар'я Сєдлєр і завідуюча відділення санології Ольга Джугостран поділилися з аудиторією механізмами впливу на дитячий колектив щодо попередження тютюнопаління, вживання алкоголю і наркотиків.

«Молодь погано сприймає інформацію у формі лекцій. Виховне заняття має бути проведене методично правильно, цікаво для школярів, так, щоб змусити їх задуматися і засумніватися в необхідності вживати речовини, що нанесуть непоправну шкоду їх здоров'ю на все подальше життя», - поділилася Ольга Джугостран.

Питання і роздуми про те, які цінності є в житті людини, що таке здоров'я, що руйнує здоров'я і як його зберегти, прості практичні вправи, страшна статистика кількості людей, що мають шкідливі звички, вражаючі відеоматеріали – все, чим був наповнений семінар, можна використовувати у виховній роботі зі школярами.

Навіть для деяких педагогів прозвучала нова інформація, наприклад, про те, що кальян приносить таку ж шкоду для організму як і цигарка. Сигарети з ароматизаторами створюють ілюзію нешкідливості, подобаються молоді більше і швидко викликають залежність.

За даними авторитетного дослідження в Україні спостерігається зниження кількості курців звичайних цигарок серед усіх вікових груп. В цей самий час зросло паління кальянів і електронних сигарет. 44% опитаних не вважають це серйозною небезпекою для здоров'я, а близько 8% вважають кальяни і електронні сигарети менш шкідливими ніж звичайне паління.

Ці факти є підставою для зміни акцентів в виховній роботі. Наразі кожна 10-та молодіжна компанія практикує паління маріхуани та гашишу і вважає це нормою. Лише 56% молодих людей не мають жодного досвіду вживання легких наркотиків. Четверть курців конопель палять наодинці, що свідчить про сформовану залежність від канабіноїдів.

КЗ "Херсонський обласний центр громадського здоров'я"

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів