Херсонщина обирає здоров’я: алгоритм дій та перші результати

Вчора, 6 листопада, організатори та виконавці соціальної медичної програми «Херсонщина обирає здоров'я» на прес-конференції розповіли про алгоритм дії Програми, її фінансування та перші результати реалізації.

У підсумку було підписано договір про співпрацю між ГО «Спілка жінок Херсонщини», Херсонським обласним благодійним фондом Євгена Рищука, головним лікарем Медичного центру «Taurt Medical» Олексієм Германом, Херсонським обласним онкодиспансером та директором ТОВ «Авто-Плаза» Валерієм Боржковим.

Як зазначила на початку прес-конференції голова ГО «Спілка жінок Херсонщини» Ірина Ніколаєва, програма покликана випередити та вчасно діагностувати онкозахворювання у жінок та дітей з віддалених районів Херсонської області.

Адже саме у територіально віддалених районах неможливо вчасно отримати якісну медичну діагностику. Громадська активістка розповіла, що в рамках Програми мобільні групи лікарів розпочали свою роботу в Каланчацькому районі, а медичними послугами вже скористалися близько 150 пацієнтів. Фінансовий ресурс Програми, який працює на даному етапі, дозволяє охопити близько 2000 пацієнтів.

Головний лікар Херсонського обласного онкодиспансеру Ірина Сокур відзначила, що Херсонщина вже кілька років займає сумне лідерство першої трійки серед областей, в яких найвище число онкохворих:

«Можливо, ми якісно діагностуємо і в нас такий високий показник. Та найбільш вірогідно, що через низку явку на профілактичні огляди, у херсонок просто виявляють рак на останніх стадіях. Це суттєво знижує шанси на одужання», - зазначила І.Сокур.

І.Сокур додала, що попередні результати аналізів у Каланчацькому районі говорять про тривожні зміни у крові багатьох пацієнток, що невиключно може бути наслідком аварії на заводі «Титан», яка цієї осені сколихнула АР Крим.

«Є елементарні речі, що дозволяють убезпечити себе від хвороби. Це – здоровий спосіб життя, увага до власного здоров'я та якісна контрацепція. Необхідно про це говорити, пояснювати молоді.

Також треба говорити, що жінки віком від 65 років знаходяться у групі ризику, їм треба проходити медогляд хоча б один раз на рік.

Тому, щоб більше людей нас почуло, ми розраховуємо на підтримку ЗМІ та громадськості. І якщо нам разом вдасться врятувати хоч одне життя – це все було недарма», - зауважив головний лікар Медичного центру «Taurt Medical» Олексій Герман.

«Ми відкриті до співпраці. Якщо хто хоче стати співвиконавцем програми – ми його підтримаємо. Тут нема політики чи піару, тут конкретна робота. І якщо люди з бізнесу матимуть бажання нам допомогти – ми охопимо більше населених пунктів, більше людей», - зауважив засновник Благодійного фонду, депутат обласної ради Євген Рищук.

«Коли є віра у справу, у людей, яких вона об'єднала, тоді є всі можливості працювати. Цей тандем, що склався навколо Програми, надихає, спонукає до дій. І я щиро бажаю, щоб таких ініціатив було більше!», - відзначив генеральний директор ТОВ «Авто-Плаза» Валерій Боржков.

Наприкінці прес-конференції учасники засвідчили, що мобільні виїзди бригад лікарів будуть анонсуватися. Тому усі бажаючі можуть до них долучитися хоч в якості спостерігача, хоч учасника.

«Іноді слово лікує. Вчасно підтримати жінку, яка нервується в черзі, попустувати з дитиною, запропонувати пацієнту чаю», - підкреслила голова Спілки жінок Херсонщини Ірина НІКОЛАЄВА.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів