Відбулась Рада ректорів вищих навчальних закладів Херсонщини

У Херсонському державному університеті відбулась Рада ректорів вищих навчальних закладів Херсонщини під головуванням Юрія Бардачова, ректора Херсонського національного технічного університету.

У розширеному засіданні взяли участь Юрій Кирилов, ректор Херсонського державного аграрного університету, Наталія Тюхтенко, виконувач обов'язків ректора Херсонського державного університету, Лілія Куликова, перший проректор Херсонської державної морської академії, Георгій Севрюков, ректор Новокаховського гуманітарного інституту університету «Україна», Олександр Яковенко, голова Ради ректорів ВНЗ І-ІІ ступенів, Віктор Ушкаренко, Академік Національної академії аграрних наук України, Юрій Бєляєв, радник ректора Херсонського державного університету, Андрій Гордєєв, голова Херсонської обласної державної адміністрації, Андрій Балонь, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації, Євген Криницький, директор Департаменту освіти і науки, Олександр Паливода, директор Департаменту агропромислового розвитку, Тетяна Ужвій, директор Департаменту інвестиційної та промислової політики, Юрій Кан, начальник управління спорту Херсонської облдержадміністрації, Олександр Книга, директор Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

Такі зібрання стали вже традиційними. Тут ми говоримо про проблеми, які є актуальними для вишів області, водночас розробляємо плани на майбутнє, тобто спільно виробляємо стратегію роботи навчальних закладів

На початку зібрання із приємністю оголосив, що у Херсонському державному університеті стало на одного професора більше – Наталія Тюхтенко, яка зараз виконує обов'язки ректора ХДУ, отримала атестат професора. Також було прийнято до Ради Олександра Книгу, директора Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша.

Вважаю, що депутат має бути відкритим у своїй діяльності, тому відзвітував перед присутніми про те, що було зроблено мною для освітньої галузі, для покращення умов навчання студентів та учнів шкіл. Але попереду ще багато завдань, які потребують вирішення.

Зараз у Верховній Раді України продовжуємо працювати над законопроектом, який пов'язаний із системою управління університетами, з новою системою фінансування і вважаю, що треба розширювати монетарну базу для освітньої галузі. Мій звіт про діяльність народного депутата України за чотири роки викладений нижче у фото.

Піднімали питання - чому недостатньо держзамовлення отримали наші університети. А відповідь проста і сумна – низькі результати ЗНО, які цього року показали школи Херсонщини, регіон опинився на одному з останніх місць у всеукраїнському рейтингу. Присутні висловили побоювання, що при нинішній системі Нової української школи попереду результати ще сумніші. До того ж при недостатній увазі профільного міністерства до стимулювання молоді вступати на вчительські спеціальності перспективи виглядають доволі песимістично.

Але є цього року і позитивні зрушення на Херсонщині. Вперше спільними зусиллями двох гілок влади, за допомоги голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера вдалося мультиплікувати гроші, які пов'язані з інвестиціями в освітню галузь. Знаковим об'єктом стає будівництво басейну в Херсонському державному університеті. До речі, цей інфраструктурний об'єкт саме демонструє філософію кластерної системи в дії. Ми спільно використовуємо майно освітнього закладу, створюючи потужну екосистему з розвиненою інфраструктурою.

Основна мета зараз для всіх вишів Херсонщини – утримати студента, зацікавити його якісною освітою, дати можливість капіталізувати отримані знання, щоб потім працювати на розвиток нашого регіону. Проблему відтоку інтелекту до більш великих міст зараз відчули всі університети Херсона, адже широкий конкурс по вступу абітурієнтів після проходження ЗНО, створив умови, коли велика частина найталановитішої молоді їде до інших міст України або закордон.

Тому говорили про те, якими мають бути кроки керівників вишів, щоб зупинити ці процеси. Це і створення комфортних умов навчання, і залучення іноземних професорів з відомими іменами, і співпраця з потенціальними роботодавцями. Запланували у грудні провести освітянський Форум за участю роботодавців, найуспішніших підприємців області, щоб розробити стратегію співробітництва, завдяки чому в подальшому випускники будуть одразу забезпечені гарним місцем роботи із високою зарплатою.

Учасники зібрання зійшлися на тому, що слід зосередитися на лобіюванні спеціальностей, які є основою економіки Херсонщини – це вчительські спеціальності, аграрні, інженерні та морські. Також домовилися розглянути в подальшому можливість запуску програм по технологічному оновленню університетів, а також співпраці з місцевими радами щодо виділення коштів на заходи з безпеки під час перебування студентів у закладах освіти, зважаючи на трагедію, яка відбулася в Керчі.

Роботи попереду багато, і у нинішніх умовах конкуренції слід приймати швидкі, але розумні та далекоглядні рішення. Освіта і культура йдуть поряд, тому одноголосно підтримали ідею Олександра Книги про створення Національного Таврійського театру імені Миколи Куліша.

І насамкінець зустрічі всі учасники разом зі студентами взяли участь у висадці дерев в парковій зоні Херсонського державного університету.

Повністю зсідання Ради ректорів можна переглянути за посиланням

Народний депутат України Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів