Херсон отримає зупинки європейського зразка?

Відповідь – можливо. Якщо в нашому місті будуть будувати нові зупинки для громадського транспорту або реконструювати старі.

Справа в тому, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, так звані ДБН.

Так от, нові норми вступили в дію ще з 1 вересня 2018 року. І там є пункт обов'язкового проектування на зупинках захисних огороджувальних стовпчиків від наїзду громадського транспорту. У старих нормах про безпеку людей на зупинках не було жодного слова. До того ж, в Україні, на жаль, не поодинокі випадки, коли громадяни гинули, очікуючи громадський транспорт.

У Європі, наприклад, дуже часто такі металеві стовпчики розміщують не лише біля зупинок, а й на великих перехрестях та біля наземних переходів, де є небезпека перебування пішоходів.

Але це не єдині нововведення. Згідно нових норм, на під'їздах до зупинок маршрутного транспорту мають обов'язково встановлюватися огорожі перильного типу. Також на зупинках повинні бути електронні табло, таблиці з розкладом та схемою руху та автомати з продажу квитків. При цьому вони не повинні погіршувати видимість для водіїв або заважати руху пішоходів.

Які таблиці з розкладом руху, якщо у Херсоні маршрутки живуть власним життям і працюють за індивідуальними графіками?

Чи дочекається Херсон подібних благ? Чи і надалі на зупинках, замість квитків, будуть продавати пончики та м'ясо?

Олена ПІМЕНОВА

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів