У Херсоні побачать перлину Карпатського краю

Сьогодні, 21 жовтня, вперше за 27 років Незалежності України, до Херсона завітає Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ».

Колектив був заснований у далекому 1939 році в Станіславі (нині Івано-Франківськ) відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем.

Значних творчих висот Гуцульський ансамбль досягнув у 1945 році, коли його художнє керівництво очолив талановитий диригент-хормейстер Дмитро Котко.

З того часу колектив починає активно гастролювати по містах України та навіть за кордоном: у Середній Азії, Північному Кавказі, Сибіру, Поволжі.

За період своєї діяльності мистецький колектив кілька разів змінював художніх керівників: Ярослав Барнич (1939-1941рр.), Дмитро Котко (1945-1951рр.), Володимир Пащенко (1951-1963рр.), Михайло Гринишин (1963-1970рр), Богдан Дерев'янко (1970-1980рр.), Степан Ярмусь (1981-1982рр.), Іван Легкий (1983-1989 рр.), Петро Князевич (1989р.- по сьогодення).

Народний артист України, професор, великий знавець фольклору, Петро Князевич, який є художнім керівником ансамблю на сьогоднішній день, кропітливо зберігає і відроджує звичаї Прикарпаття.

Петро Михайлович неодноразово запрошувався головним диригентом-хормейстером на великі святкові зведені концерти та творчі звіти до Києва, Москви, Варшави. За досягнені успіхи нагороджений почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України.

Під час його керівної діяльності та невтомного клопотання за добробут колективу, Державному Гуцульському ансамблі пісні і танцю було присвоєно звання академічного, а згодом надано статус національного.

Посаду балетмейстера ансамблю зараз займає Іван Курилюк. Він гідно продовжує справу свого попередника, Володимира Петрика, і разом з тим успішно творить нову історію танцювального мистецтва колективу.

За 70-літню творчу діяльність Національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю здійснив понад 50 тис. концертів та неодноразово отримував високу оцінку української та зарубіжної преси.

Мистецтво рідного краю колектив презентував в Англії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді, Грузії, Азербайджані, тощо.

Колектив є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів: Міжнародний огляд-конкурс художніх колективів у Санкт- Петербурзі; Міжнародний фестиваль у Румунії; Міжнародний фестиваль народної творчості в Угорщині; V Міжнародний фестиваль в місті Фівіціане (Італія, 2002р.); Міжнародний фестиваль української культури в місті Сопот (Польща, 2003-2004рр.).

На Всеукраїнському конкурсі хореографічних професійних колективів ім. П. Вірського (2010р.), ансамбль був визнаний одним з найкращих колективів України.

Сьогодні колектив Гуцульського ансамблю пісні і танцю набув широкої популярності серед шанувальників народного мистецтва як в Україні, так і далеко за її межами.

Істинна професійна довершеність присутня у всьому: від розкоші барвистих костюмів до найтоншого жесту танцюриста.

А ще, артисти Національного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «ГУЦУЛІЯ» зберегли найціннішу рису – вони справжні... Справжні у своїй любові до мистецтва, до рідного краю, якому присвятили усю творчість, ціле життя. Напевно, у цьому і полягає їх феномен.

Концерт відбудеться 21 жовтня о 17:00 в Обласному Палаці молоді та студентів.

Олександра РОЖКОВАН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон