У села Стрілкове Генічеського району Херсонщини є майбутнє

В цьому пересвідчились усі, хто брав участь у святкуваннях з нагоди Дня села у Стрілковому.

Цього року у Стрілковому на чотирьох почесних жителів села побільшало. Відповідний нагрудний знак і традиційні дві тисячі гривень до нього цього разу вручили колишньому керівнику місцевого господарства, депутату Генічеської райради Віктору Кононенку, вчительці Валентині Кобелевій, а також Ніні Бєднєнко і Олександрі Борвенко.

За словами сільського голови Стрілкового Олександра Пономарьова, відзнаку «Почесний житель села» було започатковано 5 років тому, під час першого святкування Дня села: «Це свято для нас дає можливість раз на рік приділити увагу наймолодшим і найстаршим жителям Стрілкового, людям, котрі зробили великий внесок в його розвиток. А ще — подивитися одне на одного і побачити ті зміни, що відбулися у селі за минулий рік.

Відтоді ми вручаємо також відзнаку почесного жителя, ідею якої я перейняв у Нової Каховки, де колись працював. Я тоді запам'ятав, наскільки високо там цінується це звання. А за рішенням нашої сільради до нагрудного знака кожному почесному громадянину додаються дві тисячі гривень з сільського бюджету», — зазначив Олександр Пономарьов.

За п'ять років такі відзнаки отримали вже 15 жителів села, разом із «новоспеченими». А ще, за традицією, були відзначені нагородами і згадані теплими словами односельці, які відсвяткували ювілеї і 50 років подружнього життя. Не забули приділити увагу молодим парам, рятівникам, котрі цього року допомо­гли врятувати не одне життя на морі.

"Окрім того, що Стрілкове є найбільшим селом в Україні, воно є й дуже перспективним, з потужним потенціалом. У цьому селі живуть принципові люди. Дуже хочеться, аби ця принциповість приносила лише конструктив.

Багато чого тут було зроблено за минулий рік. Зроблена перша стометрівка нової асфальтованої дороги. Сподіваюсь, продовжаться роботи і з асфальтування вулиці Берегової. У цьому — майбутнє вашого села і всього нашого району", — звернувся до присутніх голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов.

Саме святкування почалося з частування усіх присутніх і лотереї з цінними призами. А продовжилося її розіграшем і виступом новокаховської фаєр-групи «Хорс». Але головним на святі стало вшанування жителів Стрілкового — від найменшого до найстаршого.

"Для мене це свято є особистим, тому що саме сьогодні ми можемо з вами одне одному подивитися в очі, в обличчя — чесно і відкрито. Бо саме ви, стрілківці, за всі ці роки стримали ситуацію і утримали територію від ганебного нападу російського ворога.

Саме ви є реальними патріотами і доводите свій патріотизм на всю Україну. За нами з вами спостерігає весь світ, але в першу чергу дивляться з того, окупованого боку", — киваючи в бік Криму, заявив голова Генічеської райдержадміністрації Олександр Воробйов.

Він нагадав, що Стрілкове має багату історію і було засноване у 1835 році. Тоді село носило крим­ськотатарську назву Чокъракъ, а його жителі займалися рибальством і видобутком солі. Уникнувши депортації 1944 року, місцеві кримські татари після завершення Другої світової війни були знищені окупаційною радянською владою. У 1945-му селян завантажили на баржу і живцем затопили посеред Азовського моря. Після цього була змінена і назва самого села.

"Стрілкове пройшло тяжкий шлях і заслуговує на найкраще життя. Я впевнений, що наші з вами діти й онуки житимуть в найкращому селі України! Вже зараз ви починаєте формувати свій бюджет. Також тут почалося будівництво нової асфальтової дороги. Ми маємо довести, що саме Стрілкове краще за Щасливцеве, краще за Кирилівку й Одесу.

Ми є найкращими, бо маємо тут газ, чудове узбережжя, родовища, грязі, яких немає ніде в світі. Однак зараз, після життя в радянському просторі, ми ще не знаємо, як цим усім скористатися. Бо ми не знали відкритих кордонів і відкритого життя. Тепер усі можливості перед Стрілковим відкриті.

Немає більше такого села, до якого б зайшло більше ніж 100 мільйонів гривень! І я впевнений, що ці гроші дадуть стільки ж грошей у подальшому, щоб ви були най­кращі! А ми у свою чергу будемо жити єдиною родиною і не віддамо жодної п'яді материкової частини України ворогу, стоятимемо до останнього та об'єднаємося навколо найкращих проектів. До Стрілкового обов'язково підуть сучасні тролейбуси, сюди полетять літаки!", - пообіцяв у своєму виступі Олександр Воробйов.

Як доповнив Олександр Пономарьов, за останній рік громада села вклала лише у розвиток водопровідної мережі 2,5 млн. гривень: «Гроші пішли на повну заміну труб. Було зроблено дуже багато, — пояснив сільський голова. — Трохи ми не встигли завершити роботи на новій автостанції, але вона у нас обов'язково працюватиме. Багато ми займалися дорогою по вул. Береговій — тендер уже проведено, роботи розпочалися. Було створене нове комунальне підприємство «Стрілківський аеропорт».

Нині ми робимо все, що від нас залежить, щоб якомога швидше отримати необхідні сертифікати і розпочати його роботу. Також розроблений проект будівництва багатофункціонального центру з готелем, рестораном, басейном з підігрівом, канатною дорогою, оглядовою вишкою з ліфтом загальною площею 3,5 га. Зробили нову нормативно-грошову оцінку землі, але вирішили запровадити її з 2020 року, коли в Стрілковому буде збудована нова дорога. Для нас усе це свідчить про розвиток нашого села. Про те, що у нього є майбутнє!».

Олександр ПІТОЄВ
Новий день

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон