До Херсона завітає Національна заслужена капела бандуристів України

За вікном осінь, але сумувати херсонським поціновувачам музичного мистецтва не доводиться.

25 вересня до нашого міста в рамках гастрольного туру, присвяченого 100-річчю від дня створення, завітає найстарший творчий колектив України –Національна капела бандуристів України ім. Г.І. Майбороди.

Музиканти вже встигли презентувати святкову програму в Дніпрі, Харкові, Селидові, Авдіївці, Вугледарі, Маріуполі та Покровську.

На черзі – Херсон, а попереду – щільний гастрольний графік, бо мета проекту, який відбувається за сприяння Міністерства культури України, відвідати впродовж осені всі обласні центри України.

Історія колективу дійсно вражає і не залишає байдужим.

У далекому 1918 році Василь Ємець заснував у Києві спершу Хор кобзарів, який складався із семи артистів, а згодом капелу, до якої входили дванадцять музикантів.

У 1925 році Київській капелі присвоїли звання Першої української художньої капели кобзарів. У цьому ж році Володимир Кабачок заснував Полтавську капелу бандуристів.

І ось у 1935 році, після декількох років окремого існування, дві капели бандуристів – Київська та Полтавська об'єдналися в одну капелу, і отримали назву – Перша зразкова капела бандуристів Наркомосу України з місцем перебування в Києві.

У 1983 році, після десятків років успішної діяльності, капелу було відзначено званням лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка за видатні творчі досягнення.

У 1995 році колектив отримав ім'я видатного композитора Георгія Майбороди, а за 2 роки, у 1997 – капелі надано статус Національного колективу. Відтоді вона іменується Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І. Майбороди.

З 2013 року і донині художнім керівником Національної капели бандуристів є Курач Юрій Володимирович – головний диригент Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І. Майбороди, доцент національної музичної академії ім. Чайковського, народний артист України.

Капела відома не тільки в Україні, але й далеко за її межами: музиканти успішно гастролюють по різних країнах світу: Польщі, Румунії, Франції, Канаді та інших.

Музиканти Національної капели бандуристів виступають у своїй неповторній, ні на кого не схожій манері – усі артисти співають і одночасно грають на бандурах.

У виступах капели гармонійно поєднується величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів, а також гумор, елементи сучасного веселого шоу та козацьке характерництво.

Спеціально для святкового гастрольного туру капела запросила справжню зірку світової оперної сцени, солістку Національної опери України, заслужену артистка України – Сусанну Чахоян, яка виступатиме разом з музикантами.

Отож, цю грандіозну музичну подію просто неможливо пропустити!

Концерт відбудеться 25 вересня о 18:00 у Херсонському обласному палаці молоді та студентів.

Олександра РОЖКОВАН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон