Чому село Херсонщини на археологію грошей не шкодує

У курортному селі Щасливцеве на Арабатській стрілці (Херсонщина) громада вкладає чималі гроші... в археологічні дослідження.

Аби фахівці Інституту археології НАН України кваліфіковано розкопали курган біля села та визначили, хто міг його звести, їм заплатять за договором 193 тисячі гривень. А за ознайомчі роботи вже перерахували майже 50 тисяч, каже сільський голова Віктор Плохушко.

- Курган, вірогідно, епохи бронзи має у висоту близько метра. Раніше він був вищим, але за радянських часів його розорали та облаштували виноградну плантацію. Тим не менш, там вряди-годи досі знаходять цікаві артефакти.

Нещодавно, приміром, на очі попався кам'яний наконечник стріли. Тож тепер археологи розкриють курган і вивчать його вміст. Після цього об'єкт відновимо, - пояснює Віктор Плохушко.

Для громади Щасливцевого витрати на археологів не є науковим марнотратством, як міг би хтось подумати. Це радше інвестиції на перспективу. Після того як науковці нададуть висновок, коли звели курган і хто в ньому похований, він стане туристичним об'єктом.

На його верхівці встановлять статуї скіфських та сарматських кам'яних баб, стенд із докладним описом, а також облаштують місце, де подорожні зможуть перепочити. Відтак, у відпочивальників з Арабатки з'явиться додаткова нагода відвідати саме Щасливцеве, адже теплого моря та засмагання на пляжі не всім достатньо.

Давня історія таврійських степів і України також багатьом цікава, тож чому б у вільний час у неї не поринути?

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон