Херсонський театр показав виставу на фестивалі в Коломиї

Цьогорічний ювілейний 10-й фестиваль "Коломийські представлення" був, як завжди розмаїтим.

Театральними фарбами розмалювали його представники з різних куточків України. Театри Львову, Ніжина, Полтави, Києва, Миколаєва представили різні роботи та вирізнився серед них Херсон...

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша презентував на фестивалі досить провокативну виставу про Росію – "Ображені. Росія" режисера Сергія Павлюка.

Оскільки вистава за п'єсою білоруського драматурга Андрія Курейчика написана російською мовою, а театральна постановка зроблена мовою оригіналу, були побоювання щодо того, як сприймуть її глядачі.

Однак, такі перестороги були марними, адже вистава наразі актуальна та показує зріз суспільства представників країни-агресора. Також у виставі активно використана нецензурна лексика, що у сучасному театрі не є дивиною. Про те, як приймали і як сприймали розповів директор-художній керівник ХОАМДТ ім. Миколи Куліша Олександр Книга:

"Приємно було прийняти участь у ювілейному фестивалі такого високого рівня. Ми презентували провокативну виставу, яка отримала схвальні відгуки від публіки та учасників фестивалю".

Окрім презентованої вистави херсонці зустрілись та радо поспілкувались з класиком української літератури Дмитром Павличком:

Театральні фестивалі завжди дарують незабутні миті спілкування, нові знайомства і приємні зустрічі з давніми друзями. А бувають і справжні сюрпризи. Повною несподіванкою стала для мене зустріч з поетом, класиком української літератури Дмитром Павличко.

Мені вдалось поспілкуватися з Дмитром Васильовичом. Говорили про різне, однак приємно було почути стільки цікавих спогадів про Херсонщину. Ще раз переконався, що фестивалі необхідні.

Маючи двадцятилітній досвід проведення "Мельпомени Таврії", впевнений, що ми робимо велике діло, надаючи можливість театрам і митцям зустрічатись, обмінюватись досвідом, створювати нові проекти й експерементувати", - написав на своїй сторінці у Фейсбук Олександр Книга.

На згадку про фестиваль творча команда театру привезла з собою буклет, диплом, кілька книг про Коломию та сувенір у формі підсвічника.

Еліза СОЛОДКА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон