Литовці у Херсонському державному університеті

Вчора, 13 вересня, до Херсонського державного університету з робочим візитом прибула делегація з Литовської та Естонської Республік.

Науковці завітали до стін найстарішого навчального закладу півдня України задля участі у Міжнародній науково-практичній конференції «Сторіччя державного ренесансу в Литві (1918–2018): українсько-литовські паралелі».

Розпочався робочий візит гостей з Прибалтики із зустрічі з керівництвом університету – в.о.ректора ХДУ Наталією Тюхтенко, проректором із наукової роботи Сергієм Омельчуком, проректором з міжнародних зв'язків, науково-педагогічної роботи та комунікаційних технологій Оксаною Лавриковою та головою Культурного центру «Україна–Литва», керівником громадської організації «Литовці Херсонщини» Наталією Бімбірайте.

Гості – провідні науковці з історії, археології та прикладної лінгвістики: Вітаутас Йокубаускас – доктор гуманітарних наук (історія), старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону, Клайпедський університет; Егідіус Папечкіс – докторант Клайпедського університету; Гінтаутас Якштіс – докторант Клайпедського університету; Маріус Сметона – викладач, Інститут прикладної лінгвістики, Вільнюський університет; Ігор Копитін – доктор філософії, Національний Коледж Оборони.

У ході зустрічі обговорювалася можливість розширення співпраці між вищими навчальними закладами країн Східного і Центрально-Східного європейського регіонів та налагодження взаємодії у сфері наукового співробітництва істориків України та країн Балтії. Учасники делегації поділилися досвідом формування та становлення системи освіти в закладах вищої освіти Естонії та Литви.

Надалі гості відвідали лабораторію робототехніки Херсонського державного університету, факультет фізичного виховання та спорту, музей історії ХДУ та виставкову залу факультету культури і мистецтв.

У рамках візиту науковці долучилися до роботи пленарного засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Сторіччя державного ренесансу в Литві (1918–2018): українсько-литовські паралелі», під час якого розглянули аспекти спільної історії, становлення єдиного європейського простору та матеріально-культурної спадщини.

Прес-центр ХДУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон