У Херсоні буде менше корупції?

У середу, 12 вересня в Херсоні вперше за останні 15 років відбулась зустріч керівників будівельних підприємств, громадськості областіз головою Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексієм Кудрявцевим.

В дискусії за круглим столом взяли участь голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв та його заступники, перший заступник голови обласної ради Василь Зеленчук, почесний консул Швеції в Україні Карл Стурен, керівники управлінь та відділів місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування, бізнес-спільнота області.

Розмова велась достатньо відверта. Виявилось, що територіальні підрозділи ДАБІ України в Херсоні, Скадовську, Новій Каховці поки що більш закриті для будівельників, ніж керівництво ДАБІ в Києві.

Поряд з чисельними порушеннями, які кожного дня помічають мешканці цих міст, але не помічають відповідальні за це посадові особи місцевих ДАБІ, розвиток будівництва для підприємств, які ведуть комплексну забудову територій, будівництво інфраструктурних об'єктів, багатоповерхового житла цими ж чиновниками штучно затримується.

Андрій Яценко, директор ТОВ «МЖК м.Херсон», звернув увагу на неправомірні та незаконні дії керівника Р. Маршака та інших посадових осіб Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю Херсонської міської ради, які призводять до негативних соціальних та економічних наслідків в місті, області та Україні. Херсонським окружним адміністративним судом у липні-вересні цього року було винесено два рішення, якими визнано протиправними та скасовано рішення цього управління.

Також, слідчим відділом Херсонського відділу поліції ГУНП в Херсонській області 27.06.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018230040002333 за фактом зловживання службовим становищем службовими особами УДАБК ХМР з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст.364 КК України. Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва здійснюється Херсонською місцевою прокуратурою.

Цей та інші факти, висловлені будівельниками під час наради, голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев пообіцяв взяти під жорсткий особистий контроль, а також організувати протягом місяця фахову перевірку роботу місцевих органів ДАБІ з вжиттям конкретних заходів реагування.

Після засідання круглого столу голова ДАБІ України Олексій Кудрявцев, голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, почесний консул Швеції в Україні Карл Стурен разом з представниками будівельної галузі та бізнесу урочисто запустили будівництво нової вітрової підстанції 220/150 «Каїрка» у Каланчацькому районі Херсонської області, яке веде підприємство «Віндкрафт – Україна».

Остап БЕНДЕРОВИЧ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон