На Херсонщині водієм стає не кожен

Навчання в одній з 51 діючої на території Херсонської області автошколи зовсім не гарантує успішної здачі іспитів і отримання водійського посвідчення.

Про це свідчать дані Регіонального сервісного центру МВС в Херсонській області.

За інформацією його начальника Олександра Реуцькова, найгірший показник здачі іспитів у територіальних сервісних центрах МВС з першого разу в 2017 році мали випускники Державної Каховської технічної школи, а в 2018 році цей антирейтинг очолив Чаплинський міжшкільний навчально-виробничий комбінат.

Найкращі показники мали в 2017 році Верхньорогачицький МНВК і Новокаховський коледж Таврійського державного аграрного університету, а в 2018 році — Великолепетиська автошкола Товариства сприяння обороні України.

В самих автошколах області визнають, що далеко не всі їх випускники можуть здати іспити. «Дуже складно здати практичний іспит. Вимоги зараз такі, що ці іспити здають одиниці. Здають їх дуже важко, потім приходять знову, здають повторно», — констатує директор Каховської приватної автошколи ТСОУ Володимир Петренко.

Як повідомляв «Новий день», курсантам автошкіл доводиться зіштовхуватися з системним і безкарним вимаганням хабарів (див. «Не подмажешь — не поедешь» в «НД» № 36/2018). Попри те, що видачу водійських посвідчень за «грошову винагороду», без складання іспитів у самих сервісних центрах області категорично спростовують, факти свідчать про протилежне.

Наприклад, рік тому у Голій Пристані при отриманні хабара за неправомірну видачу водійських прав був затриманий начальник територіального сервісного центру МВС № 6544.

Олександр ПІТОЄВ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон