Співаковський: Інвестування в освіту – це інвестування в майбутнє, інвестування в людину!

Сьогодні, 10 вересня народний депутат Олександр Співаковський, на запрошення президента Національної академії державного управління при Президентові України Василя Куйбіди,виступив з лекцією перед слухачами та науково-педагогічними працівниками Академії.

...Зауважу, що Академія є головним державним закладом вищої освіти України з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, тобто саме тим закладом, який готує майбутню еліту нашої держави.

У своєму виступі я поділився своїм досвідом роботи в Комітеті з питань науки і освіти, який я очолюю вже більше двох років, та вів розмову не стільки про те, що зараз відбувається, а про те, що необхідно зробити.

Так, як ми сьогодні розглядаємо освіту і науку, то, на мій погляд, ніякого позитивного майбутнього для України точно не буде. Тому необхідна зміна парадигми і зміна підходів влади, за яких освіта буде розглядатись зовсім по-іншому, і це є дуже важливим.

На жаль, сьогодні вища освіта і наука віднесена до нової соціальної політики. Це – абсолютна помилка. Якщо далі ми розглядатимемо освіту як соціальну галузь, це означатиме, що більшість талановитих людей буде покидати Україну.

Це відбувається через те, що у нас не сприймають і вищу освіту і освіту взагалі, як зону інвестування, як зону де створюється найголовніший продукт – людина.

Змінюються знання, змінюються технології, але людина сьогодні, як і завжди, вирішує все. Саме людина є носієм знань, і тому не дивно, що в світовому розподілі країни, де є найбільш потужні люди, які створюють нові ідеї та мають можливість їх реалізувати, знаходяться в топі. А ми, на жаль, займаємо 120 -130 місце в світовому рейтингу.

І лише тоді, коли під час розгляду законопроектів про інтелектуальну власність народних депутатів в залі буде більше, ніж при розгляді нафтових, газових питань чи питань розподілу влади, ми зможемо говорити про те, що Верховна Рада має ту ступінь зрілості, яка дозволяє формувати не сировинні, а абсолютно інші, інноваційні, пріоритети.

Але ми бачимо, що останні чотири роки через закони про державний бюджет та супутні ним закони крок за кроком знищується освіта. А молоді талановиті люди на це відповідають дуже просто – своїми ногами. Тому прискорена міграція, яка зараз відбувається, і є відповіддю на той стан освіти, який ми зараз маємо.

Також я зупинився на проблемах реформи вітчизняної шкоди, окремо загострив увагу присутніх на критичних проблемах з підготовкою учителів фізики, математики та хімії, яких готується мізерна кількість. А це вже в найближчому майбутньому може призвести до катастрофічних наслідків для нашої держави.

Крім того, у своєму виступі я підняв проблему колосальної внутрішньої міграції мізків, за якої найталановитіша молодь зосереджується для здобуття вищої освіти практично у трьох мегаполісах, нищівно оголюючи при цьому інші регіони.

І наприкінці свого виступу я звернувся до шановних присутніх з коротким месседжем: Шановні колеги, пообіцяйте, що коли отримаєте владу, то ви будете розпочинати в першу чергу з освіти!

Інвестування в освіту – це інвестування в майбутнє, інвестування в людину! І коли людина це зрозуміє, то вона залишиться вдома і створюватиме значну додану вартість, що, в свою чергу, зумовить потужний поштовх до розвитку всієї економіки нашої країни.

Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ

Щиро дякую президенту Національної академії державного управління при Президентові України Василю Куйбіді та керівництву академії за надану мені сьогодні можливість щирого і відвертого спілкування!

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон