Екстремал-сап-бордист пройшов Дніпром через Херсон

Дніпровські плавні бачили олімпійських чемпіонів, іноземних гостей і тисячі туристів — подібних екосистем не зустрінеш ніде.

Днями ж на 3-му затоні в Херсоні зупинявся спортсмен-екстремал. Уродженець Запоріжжя Антон Бондаренко поставив амбітну мету, на яку до нього ніхто й не замахувався, — підкорити Дніпро на сап-борді.

Це надувна пласка дошка, керувати якою можливо лише стоячи, з одним веслом у руках. Антон задумав пройти 1000 км від Києва до Одеси.

14 серпня відчайдуха стартував зі столиці і вже три тижні мандрує Україною. Київ, Канів, Черкаси, Кременчуг, Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Нова Каховка. Херсон став дев'ятим містом, куди причалив сап-бордист. 3-й затон зустрічає гостя густою «зеленкою».

За час його мандрівки Дніпро поцвів, так завше буває в кінці літа. Але зелена вода екстремала не лякає. На його шляху, а до Херсона Антон здолав не менше 800 кілометрів, було п'ять водосховищ.

— Річка як річка, з нею можна «домовитися», а от водосховище показує характер. Інколи хвилі здіймаються як на морі, а вітер зустрічний. Треба бути обережним, — розповів спортсмен.

Антон ламає стереотипи — на природі людина здатна прожити багато без чого. Все, що необхідне чоловікові на найближчий місяць, вмістилося у два водостійкі мішки. Та й сам сап-борд за необхідності здувається, скручується і вішається на плече.

Антон так і зробить, коли повертатиметься назад, це буде звичайна подорож потягом чи автобусом. Зараз же він акумулює всі сили, щоб дійти до Одеси. Там, між іншим, на сап-бордиста чекатимуть представники Книги рекордів України, щоб зафіксувати досягнення.

Але самоціль Антона Бондаренка зовсім не рекорд. В екстремальну подорож Дніпром він вирушив заради допомоги родині знайомих. Сім'я страждає на генетичну хворобу, і їй необхідний апарат, який коштує понад 38 тис. гривень.

Своїм вчинком чоловік привертає увагу суспільства до проблем інвалідів. На Антоновій сторінці у Фейсбук — реквізити для допомоги тій самій родині, а ще — новини про його мандрівку.

Ну і само собою зрозуміло — подорож Дніпром пропагує саб-бордінг, який в Україні лише починає розвиватися.

Марина САВЧЕНКО
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон