Будівництву житла для молоді на Херсонщині - "зелене світло"

Сьогодні, 6 вересня 2018 року в місті Херсоні відбулась Всеукраїнська робоча нарада Державної спеціалізованої фінансової установи«Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (Держмолодьжитло).

Основне питання порядку денного наради: Про підсумки діяльності регіональних управлінь Держмолодьжитла за результатами першого півріччя 2018 року, а також – Про перспективні напрямки роботи до кінця 2018 року.

У роботі наради взяли участь керівники правління Держмолодьжитла, його регіональних управлінь зі всіх областей України, керівництво обласної державної адміністрації, депутати місцевих рад, представники забудовників.

Голова правління Держмолодьжитла Сергій Олександрович Комнатний (на фото зліва) зазначив, що Херсонська область за всіма показниками у будівництві молодіжного житла входить у трійку кращих регіонів.

С.А. Комнатний вручив Подяки Держмолодьжитла депутатм Херсонської міської ради Руслану Рубану, Михайлу Линецькому, які брали участь у форумі, а також передав вищу нагороду Держмолодьжитла за підтримку житлового будівництва для молоді Херсонському міському голові В.В.Миколаєнку.

В своєму виступі заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь зазначив, що програма кредитування молодіжного житлового будівництва до 2022 року, яку нещодавно прийняли депутати обласної ради, не тільки сприяє тому, щоб молодь залишалася жити та працювати в Україні, але й дає поштовх розвитку будівельної галузі та економіки регіону.

На теперішній час в Херсонській області діють житлові програми:

«Будівництва доступного житла в Херсонській області на 2018-2022 роки»;

«Молодіжного житлового кредитування в Херсонській області на 2006-2022 роки»;

«Житлового будівництва в місті Херсоні на 2017-2022 роки».

У межах цих програм передбачено поряд з іншими вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб, адже на Херсонщині проживає майже 14 тис. таких громадян, з яких 6913 – в місті Херсоні.

У перспективних планах Херсонського регіонального управління Держмолодьжитла та будівельних компаній «МЖК» у межах діючих державних та місцевих програм на період до 2022 року передбачено збудувати ще понад 21 тис. кв. м житла для 344 родин Херсонщини. Кожна друга з цих квартир планується бути збудованою за державної підтримки.

Крім того, необхідно підкреслити, що в квітні 2018 року виповнилось 20 років від дня створення Херсонського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

Всі ці роки управління тісно та ефективно співпрацювало з обласною та районними державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, будівельними компаніями, громадськими організаціями та підприємствами регіону.

Враховуючи основні напрямки державної та регіональної політики, діючі державні, а також регіональні програми молодіжного кредитування та підтримки будівництва доступного житла на період до 2022 року, в Україні визначено наступні пріоритети:

- вирішення першочергових житлових проблем учасників АТО, родин загиблих, інвалідів війни, багатодітних родин;

- забезпечення належного фінансування програми з бюджетів всіх рівнів;

- виділення органами місцевого самоврядування для забудови у межах програми нових перспективних земельних ділянок та об'єктів незавершеного будівництва;

- збільшення кількості наданих довгострокових кредитів на будівництво (придбання) житла для молодих сімей та одиноких молодих громадян за рахунок різних джерел фінансування;

- формування організаційних засад для здешевлення вартості будівництва і придбання житла молодими сім'ями та одинокими молодими громадянами;

- удосконалення системи пільг для забезпечення житлом у першу чергу сімей учасників АТО, багатодітних й інших соціально незахищених верств населення;

- запровадження інноваційних енергозберігаючих та будівельних технологій з залученням коштів державного бюджету, оптимізації місцевих інвестицій та міжнародних проектів та грантів;

- сприяння покращенню демографічної ситуації в Україні (наявність у молодої родини власного житла підвищує рівень народжуваності).

Підготував Стефан БЕНДЕРКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон