Співаковський: депутатів не цікавить освіта, наука і те, що відбувається з розвитком людського капіталу

Народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», Перший заступник Голови парламентського Комітету з питань науки і освіти Олександр Співаковський прокоментував результати голосування за проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Освіта і наука для забезпечення збалансованого розвитку людського капіталу в Україні» (5 грудня 2018 року).


«На жаль, постанова ВР щодо проведення парламентських слухань про розвиток збалансованого людського капіталу не була підтримана. Це голосування показало пріоритети ВР. Депутатів не цікавить освіта, наука, їх не цікавить, що відбувається з розвитком людського капіталу», – зауважив Співаковський.

За словами парламентаря, за підсумками вступної кампанії, 51% державного замовлення пішло в три міста: Харків, Львів та Київ, що є явним недоліком із відповідними наслідками у освітній політиці держави.

«Якщо Україна складається з трьох міст, то ми маємо небезпечний тренд: талановита молодь втікає з регіонів. Ми далі формуватимемо таку політику, бо говоримо Україна в нас різна, але це неправда. Україна – для всіх українців.

Також ми маємо проблеми іншого характеру. Ця вступна кампанія показала, що тільки 112 дітей пішло вчитися на майбутнього вчителя фізики, 353 дитини – на вчителя математики, 208 – вчителя хімії. Це означає, що через 10-15 років в школі ніхто не буде викладати фізику, в Києві залишаться кращі вчителі, а хто буде працювати в селах?!», – відзначив Співаковський.

Для вирішення цієї проблеми, депутат ініціював проведення парламентських слухань, щоб почути фахівців, експертів, Кабмін, які інструментарії вони бачать, щоб зупинити відтік молоді з регіонів.

«Якщо ми це не зупинимо, то отримаємо великий ризик. Одна тільки фракція БПП (92 народних депутати) показали відповідальне відношення до питання освіти. Інші депутати не ставлять питання освіти в пріоритет. Через пленарний тиждень ми можемо повернутись до розгляду цієї постанови, тож проситиму колег підтримати проведення парламентських слухань»,наголосив Співаковський.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон