Співаковський про інтеграцію людей з особливими потребами в звичайне життя

В ефірі телеканалу ВТВ+ (Херсон) народний депутат України Олександр Співаковський поділився враженнями від участі в круглому столі на тему реалізації положень Саламанської декларації в Україні,що відбувся 30 серпня в Києві.

За словами нардепа, є знаковим і вкрай важливим те, що Україна нарешті розпочала системну роботу по втіленню положень Саламанської декларації, яка визначає принципи, політику та практичну діяльність у сфері освіти осіб з особливими освітніми потребами.

Адже ще донедавна для людей, що мають особливі потреби, навіть на законодавчому рівні в нашій країні існували самі бар'єри. Але часи сегрегації мають піти в небуття, зазначив він.

– У 1994 році зусиллями іспанського уряду була прийнята Саламанська декларація, яка вперше в світі декларує рівні можливості для людей, які мають особливі потреби. Україна ж почала займатися цими питаннями фактично лише з 2014 року, – пояснив гість студії.

Проте за ці кілька років наша країна суттєво просунулася по впровадженню цього важливого міжнародного документа – і на законодавчому рівні, і на рівні імплементації. На думку О.Співаковського, в значній мірі цьому сприяло те, що питаннями інклюзії опікується така впливова інституція, як Всеукраїнська благодійна організація «Фонд Порошенка».

– Наш Комітет з питань науки та освіти, який я зараз очолюю, також долучився до цієї роботи. Рік тому, в травні 2017 року, ми прийняли спеціальний закон, який фактично вперше дав визначення тому, що таке інклюзивна освіта, що таке люди з особливими освітніми потребами. В ньому зафіксовані рівні права таких людей, а також – обов'язки держави та суспільство по забезпеченню відповідних умови для того, щоб дитина з особливими потребами отримала такі можливості.

В Україні прийнято вже цілий ряд законодавчих актів щодо забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття освіти, отримання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг у закладах освіти тощо.

Однак, на думку О.Співаковського, для успішного процесу інклюзії ключовим моментом є не лише законодавче забезпечення та імплементація законів, а в першу чергу - сприйняття суспільством цих змін.

Як підкреслив політик, саме за рівнем толерантності суспільства до інших людей, до людей, що мають певні особливі потреби, в усьому світі визначається ступінь цивілізованості країни. Тому виховання толерантного ставлення до людей, які чимось вирізняються серед інших, повинно починатися з сім'ї та школи.

– Сьогодні Україна має повний тренд на те, щоб інтегрувати людей з особливими потребами в звичайне життя, звичайне середовище і формувати толерантне ставлення звичайних людей до людей з особливими потребами, – підкреслив О.Співаковський.

Круглий стіл на тему реалізації положень Саламанської декларації в Україні відбувся 30 серпня у Києві з ініціативи Президента Всеукраїнської благодійної організації «Фонд Порошенка» Марини Порошенко.

У заході взяли участь: Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, Генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти Лариса Самсонова, Президент національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич, представники фондів «Відродження», ЮНІСЕФ, USAID та проекту EDGE.

Прес-служба народного депутата Олександра Співаковського

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон