Херсонці і субсидії: Ви не працюєте і хочете субсидію? Доведіть

Сталося так, що ви залишилися без роботи, але у вас є рідня, або діти які вас підтримують і ви активно шукаєте роботу, а на цей час вирішили отримати субсидію? Не розраховуйте.

Відтепер субсидію будуть нараховувати тільки тим громадянам, які зареєстровані у центрах зайнятості. Відповідне рішення прийнято Кабінетом міністрів України (КМУ).

Аби отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, ті українці які є працездатними і підпадають під відповідний вік, повинні будуть стати на облік до центру зайнятості.

Таке рішення в Уряді виправдовують тим, що багато українців неофіційно працює за кордоном, а у той самий час звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.

«Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, бо насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соціального захисту автоматично будуть нараховувати дохід у три прожиткові мінімуми – 5286 гривень», – йдеться у повідомленні КМУ (відчуваєте скрити погрозу – не приходьте ми вас покараємо).

Зрозуміло, що ніякої підтримки від держави з такими доходами ви не отримаєте.

У Мінсоцполітики переконані, що ініціатива стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації доходів та «усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами».

При цьому слід зазначити, що навесні міністр соцполітики України Андрій Рева заявляв, що уряд готовий нараховувати субсидію і страховий стаж українцям, які працюють за кордоном, але у певних випадках та за дотриманням відповідних умов:

«... ми готові давати субсидію сім'ям, де люди працюють за кордоном, за умови, що вони добровільно застрахуються і заплатять внесок хоча б за три місяці». За словами Реви, мінімальний внесок за страхуванням на три місяці становить 2,5 тис. грн.

Чи вигідно людям віддавати кровно зароблені кошти невідомо куди? Гарантій того, що коли прийде час і вони підуть на пенсію – держава буде її виплачувати ніхто не дає. А отримати субсидію у 500 – 700 гривень заплативши при цьому 2,5 тис немає найменшого сенсу, адже внески складуть більше половини того, що буде повернуто у формі субсидій, то ж навіщо витрачати зайві гроші?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів