Херсонських субсидіантів внесуть у реєстр

Херсонських субсидіантів внесуть у реєстр
Ще у середині березня цього року Кабінет міністрів України (КМУ) прийняв рішення про утворення «Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій», який цього тижня був запущений у роботу.

КМУ повідомив, що відповідно до власного рішення відкрив онлайн-реєстр до якого будуть занесені всі громадяни України які отримують субсидії. У КМУ вважають, що у такий спосіб всі зможуть бачити «прозоро» хто і скільки отримує грошей від держави.

У КМУ заявили: «Щоб дізнатися про призначення субсидії тепер не потрібно дзвонити в управління соціального захисту населення. З липня 2018 розмір своєї субсидії можна дізнатися онлайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua».

Як завжди виникає питання: як цим ресурсом зможуть скористатися старенькі, які не тільки не знають як знайти відповідну сторінку, але навіть не мають вдома комп'ютера із доступом до всесвітнього павутиння?

Міністерство соціальної політики України відкриваючи доступ до Єдиного державного реєстру одержувачів житлових субсидій переконує, що відтепер українцям досить лише ввести свою поштову адресу як вони одразу дізнаються чи зможуть вони отримати субсидію і її розмір.

Ми перевірили те, що сказали у Міністерстві. Скориставшись відповідним посиланням, заповнивши кілька рядків із запитаннями отримали відповідь: «За Вашим запитом отримувачів субсидії не знайдено, спробуйте змінити критерій пошуку».

Дійсно, за вказаними нами параметрами не могло бути отримувачів субсидії, але, нам обіцяли інше. Машина відповідає зовсім на інше питання, не на те, яке анонсує Мінсоцполітики. Машина констатує факт, що за введеною адресою субсидій ніхто не отримує, а не говорить чи може людина, яка проживає за даною адресою їх отримати.

Спроба перевірити інші адреси виявилася невдалою, кожен раз, у продовж тривалого часу, комп'ютер видавав «Сервер перевантажений, спробуйте пізніше».

То, що ж ми отримали? Всього лише довідкову систему і не більше. Хоча у міністерстві вихваляються тим, що «подібного ресурсу в Україні поки що не було», та на ділі це не так – довідникових систем у нас вдосталь, а от систему яка б на основі базових даних сама розраховувала і нараховувала кожній родині субсидії, у нас так і не створили.

А задавалося б, чого простіше: адреса, зареєстровані особи, метраж, нарахування (якщо заповнені електронні показники) світло, вода, газ; офіційна зарплата (дані податкової або управління соцполітики) і результат – сума субсидії.

Все просто. Але якщо таке створити, то держава точно розориться. Сьогодні за субсидіями не звертається як мінімум 15 – 20% тих, хто може на них розраховувати, але через різні причин цього не робить.

Натомість в останні місяці Уряд намагається всіма силами скоротити кількість тих, хто отримує субсидії, а у разі введення насправді прозорої та об'єктивної системи нарахування субсидій з'ясується, що їх треба не скорочувати, а навпаки розширювати, що 95% населення України – живе за межею бідності.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів