День поля на Херсонщині

Сьогодні, 9 серпня, на Херсонщині Інститут зрошуваного землеробства НААН гостинно прийняв учасників Дня поля«Інноваційні технології вирощування посухостійких культур та ефективне використання зрошення в сучасних умовах».

Цей захід привернув увагу біля 300 осіб з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької та інших областей України.

Зі вступним словом до гостей Дня поля звернулися: директор Інституту зрошуваного землеробства НААН, доктор с.-г. наук, професор Р.А. Вожегова, директор Департаменту агропромислового виробництва Херсонської обласної державної адміністрації О.М. Паливода, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів І.О. Андрієнко.

На науково-інноваційному полігоні співробітники Інституту зрошуваного землеробства НААН продемонстрували більше 300 нових сортів і гібридів посухостійких культур (сорго, просо), а також сої, кукурудзи, соняшника, люцерни селекції Інституту та провідних селекційних науково-дослідних установ України.

Всі бажаючі змогли ознайомитися з інтенсивними технологіями їх вирощування. На ділянках з різними попередниками аграріям були продемонстровані зразки ґрунту, відібрані для визначення його вологості. Наші вчені розповіли про секрети збереження і накопичення ґрунтової вологи в сучасних умовах.

Як відомо, в Україні у 2018 р. під краплинним зрошенням вирощується понад 5 тис га кукурудзи (20% від загальної площі посівів цієї високопродуктивної зернової культури на зрошенні). Тому демонстрація ділянок з вивчення продуктивності кукурудзи, а також люцерни на краплинному зрошенні викликала значну зацікавленість у аграріїв.

Провідні вчені Інституту провели консультації для сільгосптоваровиробників з питань підбору кращих сортів і гібридів сільськогосподарських культур та наявності насіння озимих культур у насіннєвих господарствах південного регіону під урожай 2019 року.

Сподіваємося, що актуальні змістовні поради науковців нашої установи допоможуть вітчизняним аграріям набути корисних знань, провести якісну осінню посівну компанію та отримати гарні врожаї у майбутньому.

Інститут зрошуваного землеробства

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів