На Херсонщині комп’ютери до амбулаторії так і не дійшли

На Херсонщині комп’ютери до амбулаторії так і не дійшли
Питання відсутності комп'ютерів в розташованій у Таврійську амбулаторії №3 Новокаховського міського центру первинної медико-санітарноїдопомоги було порушене на розширеній апаратній нараді в Новокаховській міськраді 2 серпня.

— Необхідна комп'ютерна техніка нашій амбулаторії була придбана в числі перших. Але в інших амбулаторіях вона вже давно встановлена і працює, а у нас досі ні, — розповів міський голова Таврійська Микола Різак.

У місті подейкують, нібито всі придбані комп'ютери зберігаються вдома у завідуючого цієї амбулаторії. Водночас медичні працівники змушені працювати як у кам'яному віці — на папері, без використання електронних реєстрів. Але як стверджує головна лікарка Новокаховського МЦПМСД Зоріна Зінченко, на підписання декларацій з пацієнтами відсутність техніки в Таврійську ніяк не впливає.

— Один із тамтешніх лікарів має вже 1400 укладених декларацій, — запевнила вона.

Микола Різак підозрює, що на невидачу комп'ютерів амбулаторії № 3 могла вплинути крадіжка, що сталася там взимку. Тоді невідомі винесли з медустанови монітор і системний блок. «Відтоді там було поставлено охорону, — стверджує міський голова Таврійська. — Але взагалі — що це за дитсадок? Лікарям же потрібно вводити дані про пацієнтів у відповідні електронні бази. А як це зробити без необхідної техніки? Відповіді на ці питання поки немає».

До речі, за словами Зоріни Зінченко, на території Новокаховської міськради вже укладено 16 700 декларацій з лікарями. В середньому щотижня підписується 1000 цих договорів.

«Загалом їх уже уклали 23% від загальної кількості населення. Нині активність людей трохи знизилася у зв'язку з періодом відпусток», — додала вона.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів