Зарплата керівництва Каховської міськради зросла майже вдвічі

Зарплата керівництва Каховської міськради зросла майже вдвічі
Премії чиновників доходять до 35 тисяч гривень на місяць. Після підвищення з 18 травня посадових окладів працівників органів місцевого самоврядування, українські чиновники почали отримувати зарплати на рівні сусідніх європейських країн. Істотно зросли і нарахування їм премій.

Найбільшу нараховану з усіма доплатами зарплату в першому півріччі 2018 року серед керівників Каховської міськради отримав заступник міського голови Іван Орєхов. У травні робота цього чиновника була оцінена в 70 920 гривень.

За інформацією, наданою міським головою Каховки Андрієм Дяченком, крім відпускних, премії, надбавок за ранг і вислугу років Орєхов отримав цього місяця 22 120 гривень матеріальної допомоги на оздоровлення і таку ж суму матеріальної допомоги «на вирішення соціально-побутових питань».

Майже вдвічі зросла зарплата першого заступника міського голови Каховки Олега Кожем'якіна. З нарахованих йому в січні 26 396 гривень, а лютому, березні і квітні по 18847 грн. його дохід зріс до 34 489 і 34 277 гривень у травні і червні відповідно.

Середня зарплата Івана Орєхова в лютому — квітні п. р. склала 22 120 грн./міс. В червні він отримав майже 41 тисячу грн. З «середніх» 22 527 гривень щомісячної зарплати зріс дохід і міського голови Каховки. У травні Андрій Дяченко отримав 40 008 гривень, а в червні — майже 50 тисяч грн.

Цікаво, що левову частку в цих сумах становлять премії, які топ-чиновникам Каховської міськради виплачуються щомісячно. Причому, вони їх отримують навіть тоді, коли, здавалося б, зовсім цього не заслуговують.

Наприклад, свого заступника Івана Орєхова міський голова Каховки назвав одним із причетних до вимушеної сплати за рішенням суду з коштів бюджету громади 2,56 мільйонів гривень боргів КП «Наш дім». Сталося це в квітні і того ж місяця Орєхов отримав премію в 11 267,55 гривень.

Але рекордсменом за розміром нарахованої премії в першому півріччі в Каховській міськраді став сам Андрій Дяченко. В червні йому було виплачено 16 368 гривень «звичайної» премії і 18 700 гривень додаткової премії «до Дня Конституції України».

Нагадаємо, що Андрій Дяченко за рівнем доходів своєї родини очолив нещодавній рейтинг найзаможніших очільників районних центрів і міст обласного значення в Херсонській області. Він вважає, що нічого дивного в високих зарплатах чиновників бути не може.

«Дешеві чиновники — основа корупції, — говорить він. — Каховка стартувала однією з перших по збільшенню оплати їх праці. Після цього у чиновників з'явився страх втратити роботу і стало більше бажаючих працювати в міськраді. Це дало поштовх і іншим регіонам підвищувати зарплати у себе».

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів