Херсонщина втратила неординарну Людину

Пішов з життя Дмитро Костянтинович Моторний - радянський і український новатор сільськогосподарського виробництва.

Двічі Герой Соціалістичної праці (1966, 1986), Герой України (2002), Заслужений працівник сільського господарства УРСР (1977), депутат Верховної Ради УРСР (1980- 1989), Почесний член Української Академії Аграрних Наук

Ще восени минулого року країна відзначала дев'яносторіччя цієї легендарної людини, життя якої нерозривно пов'язано з селом Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, Саме тут при ньому в далекому 1954 році розпочалися корінні зміни в житті селян і місцеве господарство у короткі терміни стало зразково- показовим об'єктом, відомим далеко за межами Херсонщини.

Дмитро Костянтинович - переможець рейтингу популярності «Краща людтна року Херсонщини» в номінації «Працівник сільського господарства» (2001), Міжнародного відкритого рейтингу «Золота Фортуна» (2000). Він нагороджений трьома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції, орденом князя Ярослава Мудрого V-го ступеня і десятьма медалями.

Лауреат республіканських премій імені В. Семінського і В. Вернадського. Має чотири Золоті та дві срібні медалі ВДНГ СРСР, Диплом Пошани ВДНГ СРСР, Почесні знаки: «Відмінник освіти СРСР» (1987), «За багаторічну плідну працю в галузі культури» (2003), Держводгоспу України (2004). Почесні грамоти Президії Верховної Ради УРСР (1986), голови Херсонської обласної державної адміністрації (2007). Він - автор книг,. «Земля і люди» (1980), «Облік сучасного села» (1984), «Нам силу дав Жовтень» (1987), в яких викладено всі досягнення, керованого ним господарства за минулі роки.

І зараз, незважаючи на складну ситуацію в країні та певні труднощі Приватно- орендний кооператив «Зоря», в який вклав свій власний досвід, організаторський талант, знання та мудрість Дмитро Костянтинович Моторний, продовжує свою успішну діяльність,

Автор матеріалу знав Легенду Херсонщини майже 45 років. І напередодні його 90-річчя зустрічався з ним у Чорнобаївці, мав з ним тривалу розмову і слухав написані ним віршовані «Автобіографію» та «Шлях життя», які без папірця озвучував сам господар.

За минулий час мені не раз доводилося бувати в цьому господарстві, супроводжувати різні делегації, розмовляти з чорнобаївцями. Нерідко ми зустрічалися на всіляких обласних та республіканських заходах.

Але особливо запам'яталися мені зустрічі з цією людиною в неформальній обстановці, коли довелося слухати, як він красиво співає, професійно грає на баяні і майстерно виконує власні гуморески.

Пам'ять про цю неординарну Людину назавжди залишиться в наших серцях. Висловлюю щирі співчуття рідним та близьким покійного

Юрій АНІСІМОВ
Заслужений журналіст України

Моторний Дмитро Костянтинович народився 02.11. 1927 роки з селі Розянчина Бобринецького району Кіровоградської області. На Херсонщні з 1932 року, коли разом з батьками переїхав в село Балтазарівка Чаплинського району Херсонської область.

Перед війною навчався в Преображенській школі, а потім в Херсонському суднобудівному технікумі (1948-1952). Пізніше закінчив спеціальний факультет Мелітопольського інституту механізації та електрифікації сільського господарства за спеціальністю «інженер-механік» (1957-1959).

Трудову діяльність розпочав трактористом в 1944 році. Працював шофером у радгоспі (с. Балтазарівка), помічником майстра, майстром, старшим майстром на херсонському суднобудівному заводі. Потім Нижній Рогачик - зав майстернями МТС.

В 1959 році став головним інженером, а з лютого 1963 - голова колгоспу імені Кірова, а пізніше - керівник Приватно-орендного кооперативу «Зоря» (Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області).

Дружина Анна Іванівна (1937 - 1995) економіст. Дочки: Тамара (1956) та Ольга (1965) – лікарі.

P.S. Церемонія прощання з покійним Дмитром Костянтиновичем Моторним відбудеться 01 серпня 2018 року в приміщенні Будинку культури с. Чорнобаївка з 09-00 до 12-00 години.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів