На Херсонщині почали ремонтувати дороги за кошти державного та місцевих бюджетів

Мабуть найголовнішою проблемою в нашій державі є стан доріг. І якщо траси державного значення вже дещо підремонтували,то багато доріг до сіл району ще у вибоїнах.

Нарікають на погані дороги і мешканці Горностаївського району. «Сільські новини» неодноразово порушували цю болючу тему, розповідали, які дороги в районі планують ремонтувати цьогоріч.

Наразі хочемо повідомити, що на відміну від попередніх років (коли ремонувати розпочинали у жовтні-листопаді) уже значна частина запланованого виконана.

Про ремонт доріг комунальної власності у населених пунктах Горностаївської ОТГ ми говорили із заступником селищного голови Анатолієм Сизонцем та завідувачем сектору житлово-комунального господарства та надзвичайних ситуацій селищної ради Андрієм Кравченком. Вони із задоволенням повідомили, що освоєння коштів, виділених на ямковий ремонт дорожнього покриття в селах та й самій Горностаївці вже на стадії завершення.

Якщо говорити, безпосередньо про Горностаївку, то на ремонт комунальних доріг селища було передбачено з державного бюджету 995 тисяч гривень за умови співфінансування із бюджету селищної ради 100 тисяч. Ці кошти розподілили рівними частинами на 5 вулиць.

Позаяк фінансування здійснюється через Департаменту будівництва та інфраструктури Херсонської облдержадміністрації, якій передана субвенція, то там і визначили підрядника – Нижньосірогозьку філію облавтодору, вони ж і контролюють якість виконання робіт. Щоправда селищна рада теж слідкує, як здійснюється ремонт.

Зокрема значну допомогу в цій справі надають депутати селищної ради Сергій Поляк, Сергій Ганзюк та Сергій Безніс, з-поміж небайдужих громадян – Євгеній Гур'янов.

Уже виконано роботи з ямкового ремонту асфальтованого покриття ділянок вулиць Української, Осінньої, провулків Шкільного та Степового. Залишилася ділянка вулиці Партизанської, але роботи наразі підрядник тимчасово призупинив – чекають фінансування з області.

Тим часом селищна рада розробила кошторисну документацію на ремонт ділянок дорожнього покриття ще двох вулиць у Горностаївці – Покровської та Свободи, на що виділено відповідно 150 та 65 тисяч гривень з бюджету селищної ради. Уже підписано договір на виконання ямкового ремонту з Нижньосірогозькою філією облавтодору – днями вже тут розпочнуться роботи.

Щоб завершити питання ремонту доріг у селищі Горностаївці, слід додати, що ті ділянки асфальтованого покриття, які пошкоджені під час прокладання нової водомережі, незабаром розпочнуть теж ремонтувати. Нагадаємо: 9 мільйонів на заміну водопровідної мережі селища було роподілено на 2 роки – частину вже використано.

Там передбачені кошти на ремонт пошкоджених доріг під час прокладання труб. За повідомленням Анатолія Сизонця, уже є рішення Кабміну про виділення цих коштів. Незабаром будуть продовжувати реконструкцію водомережі, у тому числі й ремонту асфальтованого покриття. На ці роботи із бюджету селищної ради також передбачено співфінансування – 461 тисячу гривень.

Але селищна рада сьогодні - це не лише Горностаївка, у її підпорядкуванні ще 7 старостинських округів, де комунальні дороги теж «просять» ремонту. У бюджеті селищної ради на ці потреби перебачили 889 тисяч гривень. Уже освоєно кошти, тобто, виконано ямковий ремонт у Маринському – на 199 тисяч гривень, Великій Благовіщенці – на 190 тисяч, Ольгиному – на 100 тисяч, Козачих Лагерях – на 150 тисяч.

Із запланованого залишилося лише в Славному здійснити ремонт асфальтованого покриття на 200 тисяч гривень - кошти виділять з вільних залишків за підсумками півріччя, позаяк цей об'єкт було включено до програми пізніше. Ремонтні роботи на комунальних дорогах у селах ОТГ виконує підрядник ПП «Каховка- Континент»

Стосовно наведення до належного стану доріг загального користування місцевого значення в Горностаївському районі говорили з із завідувачем сектору містобудування, архітектури та будівництва Вітою Євдокимовою. Вона повідомила, що ремонтні роботи на заплановаих дорогах уже розпочалися.

Нагадаємо, що ці дороги нинішнього року були передані Службою автомобільних доріг області на баланс Департаменту будівництва та інфраструктури Херсонської облдержадміністрації. На дороги місцевого значення цьогоріч Херсонщина отримала з Держбюджету 334 мільйони гривень, які розподілені пропорційно на райони області. Горностаївський отримав близько 3,5 мільйона гривень.

За погодженням з Горноставською районною адміністрацією та районною радою, розпорядник цих коштів - згаданий Департамент - запланував дороги, де робитимуть ямковий ремонт, та визначив за тендером підрядника. Ліквідовувати вибоїни асфальтобетонного покриття на дорогах загального користування місцевого значення в Горностаївському районі надано право Горностаївській філії облавтодору.

Саме їй доведеться освоїти близко 3,5 мільйона гривень. Передбачено відремонтувати дороги: Горностаївка – Славне до М-14 (на 2 370,2 тис. грн.) та Ольгине Костянтинівка (на 1 127,0 тис. грн.). Як уже зазначено, ремонтні роботи підрядник розпочав. Тож сподіватимемося, що нинішнього року ліквідація вибоїн асфальтобетонного покриття буде виконано за сприятливої погоди.

Стосовно дороги Ольгине – Червоноблагодатне, (про яку вже кілька років поспіль іде мова, що ніби то на неї за обласною програмою передбачено 10 мільйонів гривень) наразі кошти не виділялися.

Щоправда в районному бюджеті мають перерозподілити 498 тисяч гривень, що їх передбачали на ремонт дороги загального користування до Славного ( яка нині ремонтується за кошти держбюджету), то можливо їх спрямують на інші дороги. Це вирішуватиме сесія районної ради.

Звісно, згаданий ремонт доріг в районі не вирішить повністю наявну проблему. Але, якщо порівняти з минулими роками – це вже прорив. Адже загалом на дороги нинішнього року буде використано понад 5 мільйонів гривень. Про якість сьогодні не говоритимемо – побачимо через рік. Хоча це теж болюча тема...

Як стверджують фахівці, проблеми українського дорожнього господарства складалися роками і десятиліттями, і вирішити їх можна лише за допомогою системного підходу. Адже 80% українських доріг побудована в 60-70 роках минулого сторіччя. При цьому кількість автомобілів з тих пір виросла практично в десять разів.

Крім того, дороги не розраховані на рух багатотонних вантажівок. На багатьох з них понадпроектне навантаження призвело до руйнування не тільки покриття, але і фундаменту. Тож ми усі повинні розуміти, що не можуть нашими шляхами їздити вантажівки вагою шістдесят, сімдесят, а інколи і дев'яносто тонн. І берегти те,що маємо.

Любов РУДЯ, газета "Сільські новини"

Довідкова інформація: у Держбюджеті на 2018 рік предбачено 44 мільярди гривень на ремонт доріг. З них на Херсонську область припало 334,5 мільйонів гривень (минулого року – 38 мільйонів). За словами Прем'єр-міністра В. Гройсмана, найближчі 5 років на ремонт і будівництво українських доріг буде виділено 300 мільярдів гривень

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів