Співаковський: Публічні звіти є важливою складовою діяльності народного депутата

Адже виборці довірили своєму обранцю представляти інтереси громади в парламенті, а тому мають абсолютно законне право знати:а що ж зроблено, - переконаний народний депутат Олександр Співаковський.

Протягом усіх років своєї роботи у Верховній Раді намагаюся чітко дотримуватися цього принципу. Вважаю, що навряд чи хтось може дорікнути народному депутату Співаковському закритістю чи непрозорістю.

Адже щодня, через соцмережі чи медіа, постійно звітую про те, що, як і чому роблю.

Не кажучи вже про періодичні звіти традиційного формату...

Тому, коли проводив у Херсоні прес-конференцію за підсумками 3,5 років парламентської діяльності, спробував трохи підняти завісу над тим, що собою являє звичайна щоденна робота народного депутата.

Зокрема, як пишуться закони, як проходить їх обговорення, як важко іноді буває знайти консенсусу... Останнім часом українцям доволі агресивно нав'язується міф про те, що Верховна Рада працює мало і неефективно. Мовляв, тиждень попрацювали депутати в сесійній залі і знову пішли - чи то в комітетах працювати, чи то на канікули.

Насправді ж депутатська робота майже нічим не відрізняється від будь-якої іншої. Копітка, не завжди приємна, зі стресами і нервами.

Однак українці судять про нашу діяльність лише за трансляціями з сесійної зали. В той час, як справжня законодавча робота відбувається саме в комітетах і комісіях, без фото - і телекамер.

Наприклад, наш Комітет, перед тим, як подати в сесійну залу для голосування Закон «Про освіту», розглянув до нього понад 1700 правок. Часто-густо наші засідання тривають ледь не до опівночі.... Але цієї роботи наш виборець не бачить, а тому йому легко повірити в те, що парламент такий-сякий, недопрацьовує.

Таку думку йому нав'язують ззовні, і робиться це досить професійно. Проти України зараз ведеться дуже потужна інформаційна війна, мета якої — посіяти в країні хаос, страх і невпевненість. Збудити в українцях невдоволення владою — одна із цілей цієї підступної війни...

Ось на цьому, власне, я і хотів акцентувати увагу херсонських журналістів під час прес-конференції. Тому що українському суспільству, на мій погляд, сьогодні вкрай важливо навчитися жити в умовах інформаційної війни — бачити позитив там, де він є, критично ставитися до різного штибу «вкидів», аналізувати будь-яку інформацію, яку читаємо чи слухаємо.

Зараз це не просто питання збереження душевної рівноваги кожного громадянина, це питання національної безпеки. І професійна медійна спільнота має розуміти це як ніхто інший. Критикувати владу потрібно, але конструктивно і по суті. Просто важливо відчувати ту тонку грань, за якою ти починаєш грати вже на стороні ворога...

Ось про це ми дуже гарно поговорили з херсонськими медійниками. Звісно ж, не обійшли увагою і мою законотворчу діяльність, і роботу в окрузі. Поговорили про те, як нам зупинити міграцію молоді, про кошти, що були залучені за ці роки на розвиток херсонської громади, про ті системні зміни, які відбулися в освітньому просторі, про нові можливості, які дала територіям децентралізація тощо.

Зійшлися в думці про те, що позитивні зміни в країні реально відбуваються, реформи дають вже відчутний результат. Та справжні зміни стануться тоді, коли кожен з нас відчує свою власну відповідальність за країну, за ту територію, на якій живе....

Дякую журналістам за прямі і цікаві питання, за небайдужість - не до мене чи моєї парламентської діяльності, а до майбутнього Херсонщини і України. Я завжди відкритий для діалогу, - заявив Олександр СПІВАКОВСЬКИЙ.

P.S. Більш детальну інформацію про мою діяльність як народного депутата України: на офіційному порталі ВРУ http://www.rada.gov.ua/, на персональному сайті народного депутата http://spivakovsky.info/.

Довідковий матеріал

Співаковський Олександр Володимирович

Народний депутат України VIII скликання, фракція БПП «Солідарність»

Очільник Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
Член Української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща
Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Королівством Швеція
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Федеративною Республікою Німеччина
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Індія
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Соціалістичною Республікою В'єтнам
Член групи з міжпарламентських зв'язків зі Сполученими Штатами Америки
Член групи з міжпарламентських зв'язків зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії
Член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща

Робота в окрузі (182-й одномандатний виборчий округ, м.Херсон)

Розуміння реальних потреб та інтересів виборців є запорукою ефективної діяльності депутата-мажоритарника. З січня 2015 року у Херсоні почала працювати громадська приймальня (вул. Перекопська, 39-а). Регулярно проводяться індивідуальні прийоми громадян та колективні зустрічі з виборцями. Така організація роботи дозволяє відчути нагальні потреби мешканців Херсона, отримати експертну думку професіоналів, роз'яснити власну позицію щодо подій в суспільстві або прийнятих владою рішень.

За період 2015-2018 рр. на адресу громадської приймальні народного депутата О.Співаковського надійшло майже 1300 звернень громадян, понад 100 з яких є колективними.

За цей час відбулося близько 200 зустрічей народного депутата з колективами підприємств, установ, освітніх та медичних закладів міста, проведено більше 20 особистих прийомів.

Для зручності громадян з 2016 року почала працювати онлайн приймальня: звернутись за допомогою можна через сторінку у ФБ, а також через портал державних послуг iGov

Кошти на потреби округу

На підставі депутатських звернень Олександра Співаковського за 2016-2018 роки з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій до місцевих бюджетів Херсона було залучено 45 млн гривень субвенцій.

Розподіл коштів по об'єктах:

2018 рік:
1. Придбання лінійного прискорювача для КЗ ХОР «Херсонський обласний онкологічний диспансер» - 12 млн грн;

2017 рік:
1. Ремонт котельної обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки – 472 тис. грн.;
2. Термосанація будівель Фізико-технічного ліцею – 6,5 млн. грн.;
3. Реконструкція будівлі Школа гуманітарної праці та нові навчальні класи – 1,5 млн;
4. Термосанація будівлі дитсадка №33 – 300 тис. грн.;
5. Термомодернізація будівлі дитячого садочка №75 – 815 тис. грн.;
6. Мостоперехід: роботи по переносу каналізації та водопроводу, загалом - 12,1 млн. грн.;
7. Реставрація фасаду Херсонського краєзнавчого музею (вул. Горького, 5) – 1,2 млн. грн;
8. Термомодернізаціядит. садка №4 - 500 тис. грн.;
9. Термомодернізаціядит. садка №8 - 1,5 млн. грн.

2016 рік:
1. Будівництво спортивного майданчика у ЗОШ №18 - 577 тис;
2. Будівництво спортивного майданчика у ясла-садку №33 - 260 тис;
3. Термомодернізація дитячого садка №8 - 3 млн 113 тис;
4. Капітальний ремонт водопровідної мережі по провулку Янтарний - 187 тис;
5. Реконструкція будівлі Херсонського фізико-технічного ліцею - 863 тис;
6. Ремонт покрівлі ЗОШ №56 - 3 млн грн (засвоїти не встигли, кошти повернулися до держбюджету).

Окрім того, на підставі депутатських звернень через Міністерство освіти та науки України виділялись цільові кошти для ХНТУ (ремонт системи опалення) та ХДУ (спортивний майданчик, ремонт спортивної зали, комп'ютерні класи).

Завдяки сприянню народного депутата з фонду регіонального розвитку також виділялись кошти на реконструкцію стадіону Освіта та Палацу молоді та студентства.

Крім того, у співпраці з Херсонською обласною адміністрацією за сприяння народного депутата через ДФРР були залучені кошти на розвиток аеропорту (40млн.грн) та будівництво мостопереходу (20 млн. грн).

Для більш ефективнішого вирішення питань розвитку Херсону та Херсонської області, в парламенті було створено Міжфракційне депутатське об'єднання «За Херсонщину», керівником якого обрано народного депутата України О.Співаковського.

Робота в парламенті та законотворча діяльність

Протягом 2014-2018 років народним депутатом О.Співаковським як особисто, так і в співавторстві з колегами по парламенту було розроблено та подано на розгляд Верховної Ради України 180 законопроектів та проектів постанов Верховної Ради України, з яких стали чинними актами – 38. Крім того, було надано 510 пропозицій та поправок до інших проектів законів, з яких враховано повністю, частково та редакційно 329.

За час виконання депутатських повноважень Олександр Співаковський 136 разів виступав з важливих та актуальних питань у залі засідань Верховної Ради України, в тому числі – 102 рази з трибуни та 34 – з місця.

У складі делегацій та роботі груп з міжпарламентських зв'язків прагне активно сприяти гідній презентації позиції України по ряду важливих питань на міжнародній арені, покращенню зовнішнього іміджу України, розвитку міжнародної співпраці нашої держави по відповідним напрямкам роботи в парламенті.

Найбільш значимі законопроекти, які стали законами:

1. 5 вересня 2017 року прийнято базовий Закон України "Про освіту" реєстр. №3491-д (набрав чинності 28.09.2017 року).
2. 15 травня 2018 року прийнято Закон України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" реєстр. №7466 (набрав чинності 22.07.2018 року).
3. 21 березня 2017 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо освітньо-кваліфікаційного рівня "молодший спеціаліст", реєстр № 5240 (набрав чинності 16.04.2017).
4. 16 травня 2017 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України", реєстр. № 6116 (набрав чинності 08.07.2017).
5. 06 жовтня 2016 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо працевлаштування випускників", реєстр. № 3312-д (набрав чинності 01.01.2017).
6. 14 червня 2016 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти", реєстр № 2280а(набрав чинності 09.08.2016).
7. 18 лютого 2016 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо формування штатного розпису вищих навчальних закладів", реєстр. №2281а (набрав чинності 13.03.2016).
8. 14 травня 2015 року прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо встановлення обмежень при обранні на посаду (призначення виконувача обов'язків) керівника вищого навчального закладу", реєстр.№ 2599-1(набрав чинності 11.06.2015).

У Комітеті триває робота по підготовці до розгляду Верховною Радою України наступних важливих проектів законів:

1. Проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо зміни системи управління закладами вищої освіти", реєстр. № 8385 від 18.05.2018.
2. Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", реєстр № 8556 від 04.07.2018.
3. Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав", реєстр № 7539 від 01.02.2018.

Робота в Комітеті з питань науки та освіти

Протягом звітного періоду робота профільного Комітету була спрямована на підняття на якісно новий рівень питань законодавчого забезпечення у сферах освіти, науки, науково-технічної діяльності та наукових парків; підвищення правового статусу та соціального захисту наукових і науково-педагогічних працівників; сприяння інноваційної діяльності та розвитку високих технологій (окрім питань, які віднесені до предметів відання інших комітетів); захисту інтелектуальної власності та засад здійснення наукових і науково-технічних експертиз.

- Мабуть, найбільш значимим результатом роботи профільного Комітету є ухвалення у вересні 2017 року базового Закону України «Про освіту», який дав старт освітній реформі.

- Розпочато реформу сфери вищої освіти. Перший з пакету законопроектів – Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо зміни системи управління закладами вищої освіти, #8385. Протягом майже 5 місяців робоча група, створена на базі Комітету, працювала над законопроектом щодо змін системи управління закладами вищої освіти. Напрацьований документ вже підтримали Міністерство фінансів України та Міністерство освіти та науки, його рекомендовано до прийняття у першому читанні.

- Комітет активно включився у процес створення відповідної законодавчої бази для вирішення проблем в освітній сфері для дітей з особливими потребами. Зокрема, це питання врегульовується законопроектом #8556. Спільно з Фондом Порошенко, і особисто Мариною Порошенко був підготовлений проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг. Зазначений законопроект підтриманий Комітетом і буде прийнятий як закон у вересні.

- Триває робота над Концепцією розвитку педагогічної освіти. Після детального обговорення проекту на окремому розширеному засіданні Комітету наполіг на необхідності суттєвого доопрацювання Концепції - з врахуванням позиції широкого кола освітян.

- З останніх досягнень потрібно відзначити прийнятий нещодавно Закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» #7466 (набув чинності 22 липня 2018 року) та ухвалений у першому читанні цілий пакет законів по інтелектуальній власності. А також — прийняття парламентом пакету постанов на підтримку талановитої молоді.

За період 2016 – 2018 років під головуванням очільника Комітету О.Співаковського проведено 61 засідання Комітету, на яких розглянуто 470 питань. Крім того, Комітет підготував і провів 3парламентські слухання за темами:

- «Професійна освіта, як складова забезпечення кваліфікованого кадрового потенціалу країни: проблеми та шляхи вирішення» - 01 червня 2016р

- «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні» - 16 листопада 2016 року

- «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку» - 21 березня 2018 року.

Комітет не обмежується діяльністю лише в Києві, велика увага приділяється й роботі в регіонах. Виїзні засідання Комітету з різних аспектів освітньої проблематики проводилися в Харкові, Івано-Франківську, Миколаєві, Луцьку, Львові, Луганській та Донецькій областях. Всього проведено 10 виїзних засідань.

Це допомагає побудувати повноцінну картину щодо ситуації з освітою та людським капіталом в Україні в цілому.

Також у своїй роботі Комітет активно співпрацює з рядом міжнародних організацій та дипломатичних місій, зокрема з: Представництвом ЄС в Україні, Офісом Ради Європи в Україні, Посольством США в Україні, Посольством Швеції в Україні, Посольством Республіки Молдова в Україні, Американськими Радами з міжнародної oсвіти: ACTR/ACCELS та ін

- Відповідно до проведеного експертами аналітичного дослідження, представленого командою ЧЕСНО та громадськими організаціями – ОПОРА, Лабораторія законодавчих ініціатив, TransparencyInternationalUkraine, за відвідуваністю та результатами роботи народних депутатів, Комітет з питань науки і освіти визнано найпопулярнішим серед парламентських комітетів, його рейтинг становить 85,1 %.

Більш детальну інформацію про діяльність народного депутата України О.Співаковського можна отримати: на офіційному порталі ВРУ, на персональному сайті народного депутата, або на його сторінці у Фейсбук

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів