Жителі Херсонщини ведуть здоровий спосіб життя чи ухиляються від податків?

Такі собі оази здорового способу життя на Херсонщині відшукали... податківці. У Бериславському, Верхньорогачицькому, Генічеському та Новотроїцькому районах області вони виявили аж сім сіл із населенням загалом понад 6300 чоловік, звідки до бюджету роками не надходить жодної копійки акцизу за роздрібну торгівлю алкогольними напоями і тютюновими виробами.

На перший погляд, може скластися враження, що тамтешні мешканці дійсно «сповідують» цілковиту тверезість і є переконаними ворогами нікотину.

Хоча насправді це далеко не так - кількість тих, хто не проти хильнути чарчину оковитої і затягнутися цигаркою там анітрохи не менша, ніж у сусідів. Натомість комерсанти вочевидь хитріші: через місцеві магазинчики чи просто з дому вони продають і спиртне, і тютюнові вироби, але тільки «для своїх».

А оскільки села невеличкі, й усі одне одного знають в обличчя, «сторонній» людині забороненого товару з-під прилавку не продадуть. Тож марно і надсилати підставних покупців для виявлення факту незаконної торгівлі та притягнення винуватців до відповідальності.

Співробітники ГУ ДФС у Херсонській області та АР Крим дивуються: очільники місцевих громад щодо «безакцизних» сіл нарікають на відсутність коштів у скарбничці для розвитку комунального господарства та соціальної сфери.

Але водночас нічого не роблять заради збільшення надходжень до бюджету. Хоча потенційні джерела цих надходжень зовсім поруч - треба тільки набратися громадянської сміливості й вивести на чисту воду дрібних ділків, які все гребуть під себе і прагнуть ні з ким доходами не ділитися.

"Голос України"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів