Херсонська "Самопоміч" занепокоєна станом свободи слова у місті

Вчора, 18 липня, під час пленарного засідання сесії Херсонської міської ради, голова фракції ПП "Об'єднання "Самопоміч" у міськраді Андрій Дмитрієвзвернувся з трибуни до всіх присутніх у сесійній залі:

Фракція політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" у Херсонській міській раді висловлює своє занепокоєння станом свободи слова у місті Херсоні. 10 липня 2018 року було скоєно напад на журналістку Євгенію Вірлич прямо у стінах міської ради після засідання однієї з депутатських комісій.

Подібний напад - вже третій за останній рік, а це означає, що ситуація з утиском свободи слова у нашому місті набула системного характеру. Критика громадськими діячами та журналістами діяльності депутатів та чиновників не може бути підґрунтям для кримінальних розборок.

Ми наголошуємо: жодне гостре або й навіть грубе слово не можуть бути підгрунтям для побиття. Будь-яка суперечка має вирішуватись у цивілізованому руслі, відповідно до законодавства України.

Зважаючи на викладене вище, наша фракція вважає, що всі подібні випадки нападу на журналістів та громадських діячів повинні бути на контролі у міського голови, міської ради та ретельно розслідувані правоохоронними органами. Тому ми звертаємось до:

- правоохоронних органів з вимогою про всебічне вивчення зазначеної ситуації та оперативного і незалежного розслідування всіх обставин справи про побиття журналістки Євгенії Вірлич та інших журналістів

- до журналістів та громадських діячів: про максимальне поширення інформації щодо систематичних наступів на свободу слова в Херсоні.

- до міського голови: про забезпечення гідного стану охорони в стінах Виконкому міської ради шляхом закупівлі та встановлення камер спостереження на всіх поверхах будівлі міськвиконкому, - оприлюднив звернення керівник фракції ПП "Об'єднання "Самопоміч" у Херсонській міській раді Андрій Дмитрієв.

P.S. У відповідь на звернення міський голова Херсона Володимир Миколаєнко запросив на наступну сесію представників правоохоронних органів для звіту щодо руху справи. За фактом нападу на Євгенію Вірлич відкрито кримінальне провадження за статтею 171 ККУ. Також за статтею 125 ККУ відкрито провадження щодо нанесення ушкоджень Олені Бідулі, яка захистила Євгенію, щойно побачила напад.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів