Херсонську молодь запрошують на зустріч з українськими письменниками

У наступну середу, 18 липня з 15:00 до 17:00 в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова відбудеться семінар "Орієнтири молоді в літературі: класики та сучасники".

Програмою семінару передбачено зустрічі з молодими письменниками, серед яких: Ярина Каторож, Боісіда Березюк, Любов Відута, Ярослава Дегтяренко.

Учасники семінару матимуть змогу ознайомитися з творчістю письменників, бути присутніми на презентації їхніх книг, а також поспілкуватися з авторами.

Пропонуємо вам додаткову інформацію про сучасних українських письменниць:


Ярина Каторож - українська письменниця й художниця.

Писати вірші почала ще в школі. У студентські роки захоплювалася поезією та прозою. У 2015 році у луцькому видавництві «Твердиня» вийшла перша книга Ярини Каторож «Алхімія свободи». Твір написано в жанрі фентезі.

Цього ж року «Алхімія свободи» була відзначена Дарою Корній і Талою Владмировою на конкурсі «Коронація слова» як «Українське сучасне фентезі» у номінації «Романи».

2017-ого року у київському видавництві «KM Books» побачила світ друга книга Ярини Каторож «Стожар» (Трилогія «Палімпсест», книга 1), також написана у жанрі фантастики.

Боісіда Березюк – українська письменниця та поетеса.

Улюблений жанр Боісіди – фентезі. Вона характеризує настрій своїх робіт як «оптимістичний песимізм»: мрійливі й романтичні, вони приходяться до душі ліричним жінкам та чуттєвим чоловікам.

Дебютна книга письменниці – «Дивовиддя про святих русалок». Як зазначила авторка, дивовиддя є синонімом до слів сон, видіння. Сюжет своєї книги Боісіда побачила у власному сні: «У ній мало людей і багато фентезійних персонажів. Тут навіть подушка, підлога та дерево мають своїх покровителів. Головні герої оповідань шукають відповіді на важливі запитання, аби зрозуміти, як вижити у жорстокому світі людей. Іноді міфічним істотам доводиться проявляти нелюдську витривалість, щоби зрозуміти своє життєве призначення».

Наступною книгою Боісіди Березюк стала збірка оповідань «Звивини святих русалок».

Любов Відута - українська поетеса і прозаїк.

Народилася 9 березня 1970 року в місті Львові. З відзнакою закінчила Львівський технікум промислової автоматики, продовжила навчання у Державному університеті «Львівська політехніка».

Перша книга письменниці під назвою «Працьовита бджілка» вийшла у 2008-ому році. Серед творів авторки також: тематична збірка про вибір професій «Ким я буду? Ким я стану?» (2009), збірка дитячих віршів, загадок, скоромовок «Усміхнулось сонечко» (2010), збірки лірики «В країні несполоханого щастя» і «Вітрила простору» (2012), збірка «Колискові» (2012).

Ярослава Дегтяренко – українська письменниця, лауреат конкурсу «Коронація слова».

Народилася у місті Запоріжжя. Писати Ярослава почала вже у зрілому віці, ідею створювати власні історії їй підказала подруга по переписці, зажадавши почитати будь-що, що написане Ярославою.

Першим творами письменниці стали оповідання, а вже потім вона написала історичний роман «Лицарі Дикого Поля», присвячений Хмельниччині.

Наступним став знову історичний роман «Ярино, вогнику мій». Жанр історичного роману приваблює Ярославу більш всього і ось чому.

«Історія – це так цікаво. Це яскравий та неймовірний світ! Тільки треба вміти правильно та цікаво розповідати. А в нас так довго спотворювали наше минуле! Більшість з нас детально не знає власної історії, тільки скупі факти в рамках шкільної програми.

Через це ми не відчуваємо зв'язку з минулим України, з нашими предками, не розуміємо, як нам всім пощастило народитися в Україні. Ми ж діти вільного та великого народу! Нам є чим пишатися і нам треба берегти власну країну – Україна в нас одна, і іншої нам ніхто не дасть. Але як донести це до людей? Тільки у формі творів», - розповідає авторка.

Підготувала Наталія РОЖКОВАН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон