На Херсонщині є берег незайманої краси

Поруч з містом Скадовськом більш ніж на сорок кілометрів простягнувся найбільший незаселений острів Центрально-Східної Європи Джарилгач,що в перекладі з тюркської мови означає "обпалені дерева".

З року в рік місцеві жителі переказували історію про те, як у середні віки татари, вперше ступивши на острів, побачили обгорiлi пні, звідси й назва. Острів Джарилгач, нині є територію Національного природного парку «Джарилгацький».

Овіяний давніми легендами про славного Ахілла, острів зберіг свою незайману красу. Його флора та фауна залишила у природному стані унікальні рідкісні та ендемічні рослинні угрупування, в першу чергу золотобородника цикадового.

На Джарилгачі багато солоних озер. Тут живуть олені, муфлони, дикі кабани, а в морі біля берегів острова водяться краби, рапани, мідії, креветки. З узбережжя острова на відстані витягнутої руки можна побачити дельфінів!

Тепле море з підвищеним вмістом солей, гарячий пісок, яскраве сонце – ідеальна форма здорового відпочинку для всієї сім'ї. Унікальний клімат Джарилгацької затоки зумовлений поєднанням степних просторів з теплотою морської води. Тутешнє повітря насичене озоном, бромом, йодом. Місцеві грязі наділені лікувальними властивостями.

А море тут дійсно на будь-який смак! В затоці з однієї сторони острова Джарилгач воно спокійне з невеличкими хвильками, а з іншої сторони – справжнє відкрите, омиває десятки кілометрів безмежних пляжів, вкритих білим піском. В будь-якому місці пляжу можна вільно дістатися до води.

А ще здійснити невеличку подорож екологічними стежками, поринути в непізнаний світ флори та фауни. Унікальна природа полонить кожного, хто відвідає ці первісні місця, наповнить оптимізмом та енергією для майбутніх звершень.

Наталя ТАНГЕЛ

Для інформації: зі Скадовська до острова Джарилгач можна дістатися катерами та маломірними суднами з численних міських причалів. Вартість проїзду в обидві сторони до маяків (східного мису острову) — 180 грн., на бухту "Глибока" — 130-150 грн.. Численні яхти і катери пропонують власні подорожі по затоці, оренда судна на день близько 2 тис. грн.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів