З Херсонщини до парламенту відправляють воду

Воду з річки Каланчак на Херсонщині відправляємо для експертизи у Верховну Раду України, - повідомив голова Херсонської обласної Партії зелених УкраїниВолодимир Шелудько

На прикладі малої річки Каланчак в Херсонській області стверджую, що проста істина – «вода-основа життя» вперто і послідовно ігнорується українськими посадовцями, як місцевими так і всіма іншими.

Місцеве комунальне підприємство селища Каланчак скидає в річку неочищені стоки підприємств та організацій, лікарні, населення районного центру, сюди ж через окремі випуски скидає свої неочищені стоки Каланчацький маслозавод, в гирлі річки, без усіляких погоджень споруджено дві греблі, чим підвищено горизонт води і відповідно спровоковано підтоплення щонайменше 5000 га в Каланчацькому та Скадовському районах.

Все це створює жахливі умови для місцевого населення: незаконно збудовані дамби приватизовані, в болоті з води і фекалій місцеві підприємці вирощують товарну рибу на продаж, в залежності від вологості все селище час від часу накриває суцільний сморід.

Формально влада області наче розуміє ситуацію, але до рішучої зміни акцентів руки не доходять. За їх рішеннями розроблено проект спорудження будівництва сифонного водовипуску в р. Каланчак з Північно-Кримського каналу але далі справа не рухається.

З 2000 по 2010 роки на вимогу Програми оздоровлення довкілля Чорного та Азовського морів споруджували нові очисні споруди, але не закінчили і почали проектувати нові. Недобудову передано для потреб армії.

Все частіше ми отримуємо запити людей, чому не виконується ст.50 Конституції України, яка гарантує всім право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, чому не виконують свої обов'язки Кабінет Міністрів України та місцеві державні адміністрації відповідно до статей 116 та 119 Конституції з охорони природи, екологічної безпеки і природокористування; з виконання державних і регіональних програм охорони довкілля.

З огляду на все це мешканці Каланчаку підтримані районною організацією Партії Зелених України вимагають від влади схаменутися і рішуче змінити своє відношення до порятунку і річки і людей. Велику надію при цьому покладаємо на ентузіазм діючих народних депутатів України, таких як Сергій Рудик.

Можливо настав час не просити, а внести відповідні зміни до ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25.06.91 і застосовувати до винних більш жорсткі заходи покарання від великих тюремних термінів ув'язнення аж до по життєвого ув'язнення.

Володимир ШЕЛУДЬКО
Голова ХОО ПЗУ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів