Хто захистить жителів Херсона?

Літо повністю вступило у свої права. Горить сухостій, сміття, торфища. Пожежно-рятувальні підрозділи виїжджають на їх гасіння щодоби десятки разів.

В Херсоні найбільше від пожеж в екосистемах потерпає житловий мікрорайон Шуменський. Майже вся р. Вірьовчина пересохла і її заплавно-гирлова частина повністю заболочена. Ситуація сягнула критичного рівня у межах її заплавно-гирлової частини.

Через відсутність постійного водостоку у береговій смузі утворилися торф'яники, які у період пікових високих температур займаються і задимлюють житлові масиви. Їх гасіння, як правило, довготривале і затяжне. Увесь цей час мешканці Херсона задихаються.

Про це Головне управління ДСНС України у Херсонській області неодноразово інформувало Херсонського міського голову. І було запропоновано вжити ряд заходів по стабілізації ситуації і захисту навколишнього середовища від забруднення, а відтак - від завдання шкоди здоров'ю херсонцям.

Служба порятунку отримала «змістовну» відповідь на 2,5 сторінки, де загальними фразами її запевняють, що робота ведеться.

Але реальність інша. Незважаючи на неодноразові звернення Головного управління до теперішнього часу не проведено викошування сухої трави уздовж русла р. Вірьовчина в межах міста до с.Куйбишево; не створено протипожежні розриви на кордоні з очеретяними заростями; не прибрана прибудинкова територія від сміття тощо.

Про все «зроблене» міською владою красномовно свідчать фото. А пожежонебезпечний період вже розпочався. Рятувальники виїжджають на ліквідацію пожеж у побуті, у лісових масивах. А цим часом херсонці пожинають плоди байдужості і недбалості відповідальних органів за їх здоров'я і повноцінне співіснування з природою. І в кожного рука тягнеться до телефону, щоб набрати «101».

Радимо дзвонити на «1580» - номер центральної диспетчерської служби відділу з питань цивільного захисту м.Херсона міської ради. Якомога частіше.

ГУ ДСНС України у Херсонській області

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів