На Херсонщині хочуть закрити школи, лікарні і планетарій

Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області подало позовні заяви до Херсонського окружного адміністративного судуз вимогою повної зупинки роботи 16 об'єктів.

Горностаївська і Каховська центральні районні лікарні, дитсадки в Садовому Білозерського району і Коробках Каховського району, обласний Палац молоді і студентів, Херсонський планетарій, Новокаховська школа №5, Корсунська школа, Новозбур'ївська обласна туберкульозна лікарня, Каховський професійний ліцей, каховський ЦУМ, херсонські ПрАТ «Парус», ТОВ «Руш» і три херсонські супермаркети «АТБ».

Повної зупинки роботи всіх цих об'єктів через суд вимагає Головне управління ДСНС у Херсонській області. Розгляд позовів уже розпочато.

— Станом на 20 червня були проведені позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 956 закладах, у тому числі у 717 дошкільних і загальноосвітніх, у 44 закладах охорони здоров'я зі стаціонарним лікуванням та 195 торговельних підприємствах. За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 948 керівників закладів та відповідальних посадових осіб, — повідомила прес-служба обласного ГУ ДСНС.

— Після минулорічної пожежі в дитячому таборі в Одесі пожежники почали ретельну перевірку всіх закладів із масовим перебуванням людей. Низку зауважень було висловлено і нам, однак ми всі їх вчасно виправили — мабуть, одними з першими в області, — прокоментувала директорка каховського ЦУМа Галина Захарченко.

«Новий день» уже повідомляв, що органи місцевого самоврядування області поставили перед необхідністю виділити мільйони гривень для забезпечення протипожежної безпеки в місцевих лікувальних і освітніх закладах.

Приміром, лише однієї для Любимівської селищної ради Каховського району на ці потреби необхідно передбачити 4,17 мільйона гривень. «Їх треба направити на встановлення евакуаційного освітлення, автоматичної пожежної сигналізації, обробку горищ вогнезахисними розчинами, виготовлення проектів на всі вказані роботи», — говорить селищний голова Сергій Коновалов.

Попри абсурдність таких вимог, за його висловом, депутати Любимівської селищної ради вважають за доцільне виправити вказані недоліки. «Якщо, не дай Боже, дійде до якоїсь пожежі, то чотирма міліонами гривень ми тут не обійдемося. Це ж стосується безпеки, здоров'я і життя наших дітей і співробітників шкіл та дитсадків», — пояснюють вони.

Невтішну статистику доповнюють і в обласному ГУ ДСНС. За їх даними, у 499 навчальних закладах Херсонщини відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту. Багато шкіл і дитсадків не мають зовнішнього протипожежного водопостачання.

Подібна картина спостерігається і в багатьох медичних закладах.

Олег БАТУРІН
"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів