Херсонці стають заручниками дешевого популізму

Дешевий популізм майбутніх кандидатів у депутати вже сьогодні дорого обходиться нам з вами, як би не було гірше...

У авторському матеріалі «Іграшки у дешевий популізм – дорого обійдуться херсонцям», я писав: «Бюджет у боргах немов у шовках, а в Уряді знову взялися говорити, що українці можуть розраховувати на те, що до кінця року їм піднімуть мінімальну зарплату. Чи є для цього об'єктивні підстави? Економіка свідчить – немає».

А ще говорив про те, що найменше підвищення як зарплат так і пенсій одразу призводить до некерованого зростання цін на товари та послуги.

От як це прокоментував директор МКП «ВУВКГ м. Херсона» Михайло Чемерис: «З 01.07.2018р в Україні піднімається рівень прожиткового мінімуму від якого необхідно перерахувати посадові оклади та тарифні ставки працівникам.

Фонд оплати праці зросте на 4,5%, або близько 300 тис грн. на місяць.Тарифом на послуги це не передбачено. Брати кошти з інших статей структури тарифу – порушення фінансової дисципліни з відповідними висновками регулятора.

Не перерахувати оклади – кримінальна відповідальність, та й чому 850 працівників повинні знаходитись у гірших умовах? Переглянути тариф – водоканал «подлеци і ворюги». Якщо без емоцій, підкажіть вихід, панове експерти...».

У професійному житті журналіста я познайомився із Михайло Васильовичем дуже давно, і завжди знав його як професіонала своєї справи, як виважену і толерантну людину. Питання яке він підняв, більш ніж актуальне – що робити слухняному керівнику підприємства? Він зобов'язаний виконувати рішення КМУ, але за рахунок чого?

Єдиний вихід для нього, як і для десятків інших керівників комунальних підприємств – змінювати тарифи – піднімати плату за надані послуги, закладати у них нові нормативи, які прийняв КМУ.

Що таке зміна тарифів? Це додаткові витрати, які будуть покладені на наші з вами плечі. Чи винен у цьому Чемерис?

Уряд не погано влаштувався знявши з себе питання вирішення проблем. По суті – відсторонився від питання як такого: ви на місцях, приймайте рішення самі. Це децентралізація – ми не втручаємося, але й не несемо за це відповідальність. В тому-то й суть – відповідальність з себе КМУ зняв, а звідки брати гроші на місцях не сказав? Вирішуйте самі – всі гроші у вас!

Зголосіться, так дуже зручно виступати у ролі доброго дядечки, який приймає рішення на «покращення життя». Але за рахунок чого та кого ці рішення будуть виконуватися?

Висновок Михайла Чемериса підтверджує на практиці мої думки які я виклав у матеріалі: КМУ грається у дуже дешевий популізм, який громадянам «виллється боком». У КМУ є всі підстави тепер говорити: ми зробили для вас все, що змогли, ми «покращили», ми «підняли» – але там у вас, на місцях не хочуть це виконувати, це саботаж.

Думаю, що напередодні виборів дійдуть і до більш гучних заяв про «зраду», «руку Москви», про «заколот світового сіонізму проти людяності в окремо взятій країні – Україні».

Здається таке ж саме проходили наші батьки у середні минулого століття, правда у складі іншого політичного формування, але історія все пам'ятає...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон