На Херсонщині з'явиться історико-культурний заповідник

У селі Червоний Маяк що в Бериславському районі Херсонської області, на території колишнього скіфського городища,планують створити історико-культурний заповідник "Амадока".

Свого часу ця територія була центром Нижньодніпровського пізньоскіфського царства і була укріплена оборонною стіною. В античні часи, це було одне з перших державних утворень скіфів, де проживало до 5 тисяч осіб.

У середу, 20 червня у Херсонській ОДА відбулося засідання робочої групи при облдержадміністрації із супроводження реалізації проекту зі створення історико-культурного заповідника «Амадока».

Учасники обговорювали питання врегулювання земельних відносин між лісгоспом і Департаментом культури облдержадміністрації, розглянули можливість створення та розвитку історико-культурного заповідника «Амадока», як унікального туристичного та культурного осередку Таврійського краю.

Розповідаючи про перспективи створення заповідника, член робочої групи, науковий співробітник відділу археології ранньої залізної доби Інституту Археології НАНУ Олена Дзнеладзе наголосила, що створення заповідника «Амадока» сприятиме соціально-економічному розвитку Бериславського району, створенню привабливого інвестиційного клімату та збільшенню туристичних потоків в нашу область.

«Включення заповідника до туристичних маршрутів та залучення до співпраці рекреаційних закладів регіону позитивно вплине на рівень життя місцевого населення. Створення на базі заповідника археологічного парку та центру експериментальної археології сприятиме популяризації давньої історії та підвищенню інтересу до історичного минулого України», - наголосила Олена Дзнеладзе.

По завершенні заходу учасники робочої групи прийняли рішення звернутися до голови обласної державної адміністрації з проханням ініціювати створення історико-культурного заповідника "Амадока" на базі археологічної пам'ятки Червоний Маяк.

Управління інформаційної політики ХОДА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон