Влада переконує: зарплата та пенсії зросли. Чи відчули це херсонці?

У Кабміні продовжують звітувати, що за минулий рік заробітна плата та пенсії продовжували зростати, тоді як зростання цін сповільнилося.

Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева: «Є показник зростання заробітної плати на 37% у порівнянні з минулим роком. Тобто в 2017 році заробітна плата зросла на 37%, у порівнянні з 2016 роком».

При цьому Прем'єр Гройсман переконує: «За рік реальна зарплата в Україні зросла на 12,5%». Її «зростання» він пов'язує з тим, що відбувається зростання економіки України: «Таку мету ми перед собою поставили і планомірно виконуємо». Втім реальних цифр не навів.

Андрій Рева додав, що зростання торкнулося не тільки номінальних зарплат, але й реальних: «Статистика говорить, що, за винятком індексу інфляції, реальні доходи населення зросли на 19,1%». Міністр інформує, що це сталося вперше за 3 роки, а за перші 5 місяців п.р. номінальна зарплата зросла на 31%, тоді як реальна – майже на 11%.

Крім того міністр упевнений, що зростання торкнулося й пенсій: «... середні пенсії по Україні збільшилися на 37%, тоді як доходи Пенсійного фонду збільшилися майже на 50 млрд грн.».

Що ж стосується зниження цін, то тут міністр висловився дуже обережно, і сказав, що зараз «знизилися темпи зростання цін». Ці слова слід розуміти так, що ціни продовжують рости, але їх темпи уповільнилися? Рева переконаний, що на поточний момент ціни (без державного впливу на них) досягли свого максимуму: «І далі, якщо ми будемо проводити політику випереджального зростання заробітних плат і пенсій, то розрив між темпами зростання цін і зарплат і пенсій буде високим, і добробут людей почне поліпшуватися».

При цьому Рева забув згадати, що українців ось-ось чекає підвищення ціни на газ, яке може скласти майже 70%, що не «сповільнить», а навпаки прискорить зростання споживчих цін та тарифів на всі види послуг.

На підтримку своїх думок, що стали жити краще, можновладці наводять дані Держстату: «Кількість українців з зарплатою від 10 тис. грн зросла у 2 рази». Якщо у березні минулого року таких працюючих було 12,6%, то у цьому році їх стало вже 21,3%. У галузевому розрізі зарплати від 10 до 15 тис. отримують в основному ті, хто працює у фармацевтичній промисловості, металургії та у енергосекторі.

Прем'єр продовжує переконувати державу, що сьогодні середня заробітна плата вже начебто сягнула розміру в 8 тисяч гривень, а до кінця року вона складе 10 тисяч. Підстави для цього він бачить у тому, що за результатами першого півріччя показники реальної економіки України зросли на 3,1%.

«Але цього недостатньо. Україна може зростати більше, а це значить, що люди можуть отримувати більше», - сказав прем'єр, зазначивши, що зростання економіки повинно бути на рівні 5%. А це може статися, на думку Прем'єра на фоні процесу залучення інвестицій і вирішення проблем кадрового дефіциту: «У деяких регіонах є кадровий голод. Ми повинні реагувати на це».

Звідки такі нечувані результати і такі райдужні перспективи? Слід пам'ятати, що Україна знаходиться процесі активізації передвиборчих перегонів за крісло Президента України (які відбудуться навесні) та парламентських (які пройдуть восени 2019 року).

Всі потенційні учасники перегонів вже взялися воювати за голоси електорату, тож про «покращення вже сьогодні», ми почуємо ще не раз.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон