Херсонська міськрада буде знімати кіно?

Депутати Верховної ради планують створити кіно комісії при місцевих радах.

Відповідний законопроект № 8251 «Про внесення змін до деяких законів у зв'язку з набранням чинності Законом« Про державну підтримку кінематографії в Україні »народні обранці прийняли за основу на засіданні 19 червня.

Що саме пропонується? Подібні кінокомісії зможуть утворюватися і діяти при сільських, селищних, міських радах, їх виконавчих органах. Для чого? «З метою надання організаційної, консультаційної та іншої не забороненої законом допомоги».

Також пропонується надати органам місцевого самоврядування можливість встановлювати власні програми підтримки кінематографії в регіоні в межах своїх бюджетів. Також встановлювати пріоритети для стимулювання діяльності таких кіностудій, так і заборони на зміну профілю діяльності в результаті приватизації.

Ба більше – місцевим радам хочуть дозволити утворювати місцеві фонди фінансової підтримки кінематографії.

Ініціатива добра. Тепер головне, щоб замість облаштування зупинок, ремонту доріг і освітлення депутати міськради не виділяли кошти виключно на фільми. Одразу і тем кілька є. Наприклад, багатосерійний серіал «Будівництво мостопереходу», «Закладання капсули: частина 6» чи «Благоустрій Шуменського парку».

А про кожне засідання сесії міськради чи комісій можна взагалі знімати кіносаги. Причому, у різних жанрах – від комедії до трилера.

Чи приживеться подібна ініціатива в нашому місті – поки невідомо. Але сподіваємось, що кошти, якщо вони будуть виділятись, дійсно підуть на підтримку творчих херсонців, які своєю працею будуть презентувати Херсон.

Олена ПІМЕНОВА

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон