Винахід херсонця врятує лани від «хімії»

Унікальний біологічний препарат нового покоління, який може відвернути стрімку деградацію сільськогосподарських угідь не тільки в Україні, а й по всьому світу,винайшов кандидат технічних наук з Херсона Сергій Осипенко.

Екологічно чиста суміш торфу, сапропелю (донного мулу), біогумусу, часточок моху та лишайників є суперефективною заміною гербіцидам та пестицидам.

Біогель відновлює мікрофлору ґрунтів, допомагає утримувати продуктивну вологу, підвищуючи врожайність. На технологію його виробництва після успішних випробувань на базі двох десятків дослідних господарств та агрофірм Сергій Осипенко вже отримав майже півсотні патентів — від України до США та Канади.

Він і сам розгортає його випуск у Херсоні, сподіваючись уже цьогоріч отримати від 150 до 200 тонн стратегічно важливого для аграріїв продукту. Це при тому, що на обробку гектара поля зернових потрібно лише півтора літра препарату.

До речі, заявки на його придбання надійшли з Аргентини, ПАР, Колумбії, Китаю, Угорщини та Польщі, каже науковець та винахідник Сергій Осипенко.

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон