З другої половини літа частина херсонців може залишитися без пенсій

Ті херсонці які отримують пенсії через відділення «Укрпошти» починаючи з липня можуть залишитися без пенсії,адже Голова «Укрпошти» пригрозив, що його відомство може припинити її доставку.

Як завив генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський: «Без підвищення тарифів на доставку пенсій, «Укрпошта» буде надавати тільки ті послуги, тарифи на які не нижче собівартості і оптимізує витрати і мережу відповідним чином».

Керівник стратегічного підприємства зазначив, що тільки через зростання мінімальної заробітної плати, не враховуючи інші витрати, «Укрпошта» 75% коштів які заробляє направляє на оплату праці співробітників. І наголошує на тому, що необхідно терміново вирішувати питання «вирівнювання фінансової ситуації».

Він бачить два альтернативних варіанти: або доведення тарифів, у т.ч. і на доставку пенсії, які не змінювалися з 2004 року, до мінімально рентабельного розміру, або «Укрпошта» буде «надавати тільки ті послуги, тарифи на які не нижче собівартості».

Все має визначитися до кінця червня: «Щоб уникнути складного фінансового становища зараз йдуть переговори з регуляторами, Пенсійним фондом і Кабінетом міністрів України. За результатами «Укрпошта» до кінця червня визначить, за яким сценарієм буде діяти».

Крім того Гендиректор поскаржився, що ще 5 грудня 2017 року «Тарифна рада» при Міністерстві інфраструктури прийняла рішення про перегляд тарифу на доставку пенсій, втім нові тарифи й досі не затверджені Пенсійним фондом.

Раніше Ігор Смілянський заявив, що «Укрпошта» має фінансові складності, причиною яких вважає незбалансованість доходів і витрат на послуги доставки пенсій.

Цікаво, що сам директор офіційно задекларував за минулий рік 3,96 млн грн заробітної плати, або 258 тис грн. на місяць. При цьому середня заробітна плата в компанії у 2017 році становила 3733 грн., з урахування зростання на 36,8%.

Всього за минулий рік «Укрпошта» отримала 203 млн грн збитку і у той же час збільшила чистий дохід на 19,57%, до 5,5 млрд грн, у порівнянні з 2016 роком, коли чистий дохід складав 114 млн грн чистого прибутку і 4,6 млрд грн чистого доходу.

Смілянський також зазначив, що в структурі доходів компанії 51% становить дохід від надання поштових послуг, 39% - фінансові послуги, 6% - торгівля і 4% - інші статті.

«Укрпошта» зараз надає близько 50 видів послуг через 11,5 тисяч відділень, в яких працює 73 тисячі працівників, з яких 36 тис. - листоноші. У квітні НБУ надав «Укрпошті» ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Минулого року «Укрпошта» сплатила податків на суму 1,65 млрд грн. і інвестувала 303,6 млн грн у розвиток інфраструктури (закупівлю нових автомобілів, PОS-терміналів та на комп'ютеризацію відділень).

Смілянський зазначив, що вважає найбільш перспективними напрямками розвитку бізнесу компанії на 2018 рік імпорт і експорт товарів.

Крім того, «Укрпошта» хоче продати нерухомість (поштамти, відділення) і непрофільні активи (санаторії, профілакторії інші об'єкти) і закликає внести відповідні зміни до законів.

Хтось вважає, що пошта і її відділення це вже анахронізм і пережиток минулого, а для когось це єдина можливість спілкування з друзями і знайомими, що живуть у інших містах і селах, так само як і домашній телефон... Що візьме гору: здоровий глузд чи комерційна доцільність?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон