Херсонська облрада за мисливців заступилася

Досить незвичне звернення скерували депутати Херсонської обласної ради до Верховної Ради України. Вони просять парламент внести зміни до Закону «Про природно-заповідний фонд».

А саме: виписати в ньому окрему норму про... можливість спортивного полювання у так званих господарських зонах національних природних парків. До цього орган місцевого самоврядування підштовхнув прецедент із національним природним парком «Нижньодніпровський».

Під час створення НПП до нього включили також дванадцять тисяч гектарів водно-болотних угідь, які були раніше закріплені за організаціями Українського товариства мисливців і рибалок у різних районах краю, попри їх протести.

Тепер вони не тільки продовжують їх охороняти, а ще й вирощують та випускають у дику природу дичину (лише торік випустили майже півтисячі качок-крижнів та більше трьох тисяч фазанів). А віддачі не мають жодної, бо позбулися можливості цілком легально полювати на птахів, яких виростили самі.

Мисливці вважають таку ситуацію правовим абсурдом. А оскільки в лавах УТМР на Херсонщині — п'ятнадцять тисяч місцевих жителів, депутати обласної ради не могли не зважити на позицію такої кількості виборців. І підготували колективне звернення до Верховної Ради з пропозицією відкоригувати закон, щоб не створювати передумов до конфлікту природоохоронної установи з громадою.

До речі, торік до стін облради з акціями протесту виходили члени місцевих риболовецьких артілей. Вони після створення все того ж НПП «Нижньодніпровський» довго не могли отримати дозволи ставити сіті на тонях, де рибалили ще їхні діди та прадіди.

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон